18:02 Sanat

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Sanat ve Tasarım Fakültesi Görsel Sanatlar Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Pervin Kurbanzade’nin eserlerinden oluşan “Farklı Zamanlarda” adlı resim sergisi, Büyükşehir Belediyesi Kent Müzeleri Kompleksi Sergi Salonu’nda sanatseverlerle buluştu.

18:00 Güncel

Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, Tepebaşı Güvercin Sevenler Derneği’ni ziyaret ederek Dernek Başkanı Uğur Tiftik ve üyeleriyle bir araya geldi.

17:32 Ekonomi

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından yayınlanan ‘Yapı İzin İstatistikleri, IV. Çeyrek: Ekim-Aralık, 2023' verilerine göre, Eskişehir'de 505 bin 394 metre kare alana yapı ruhsatı verilirken, yapılan daire sayısı yüzde 62 oranında artış gösterdi.

17:14 Güncel

Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, Esnemezliler Dernek Başkanı Abdullah Koca ve üyelerine gerçekleştirdiği ziyarette yaptığı konuşmada, Çamlıca'nın kısa zamanda Eskişehir'de büyük adımlar atarak geliştiğinin ve herkesin parmakla gösterdiği bir yer olduğunun altını çizdi.

16:57 Yaşam

Çocukluğunda Cumhuriyet'in kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü Ankara'nın Ulus semtindeki İkinci Meclis binasına girerken görüp konuşan 101 yaşındaki Mehmet Acarlar, Eskişehir'in Sivrihisar ilçesinde vefat etti.

16:36 Spor

Eskişehirli sporcu Gülsena Karakuyulu Ertunç, umre ziyaretinde iken tarihi değişen turnuvaya katılmak için Suudi Arabistan'dan çıkarak, 7 saatlik yolculuk sonrası başlamasına iki dakika kala uykusuz ve ısınmadan girdiği maçlarda 2 altın madalya kazandı.

16:30 Ekonomi

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK), Eskişehir’de yatırım desteklerine başlamak üzere ofis açtı.

16:23 Asayiş

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, uyuşturucu madde imalatçılarına ve bunların satışını yapanlar ile sokak satıcılarına yönelik 46 ilde düzenlenen “Narkoçelik-2” Operasyonlarında; 983 kg uyuşturucu madde ve 92 bin adet uyuşturucu hap ele geçirildiğini, 227 zehir taciri ve sokak satıcısının da yakalandığını açıkladı.

16:14 Bilecik

Bilecik'te hatalı park yapan duyarsız sürücüler trafiği felç etmeye devam ediyor.

15:57 Ekonomi

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin kırsal kalkınma projeleri kapsamında İnönü ilçesi ve mahallelerinde faaliyet gösteren manda yetiştiricilerine süt sağım makinesi desteği verildi.