Eskişehir’de öğretmenler iş bırakıyor! Yarın okullar tatil mi? Eskişehir’de öğretmenler iş bırakıyor! Yarın okullar tatil mi?

İlkokula giden oğlunun yaşadıkları sonrası başka bir okula kaydı konusunda da sıkıntı yaşadığını ileri süren  anne R. Ç. Eskişehir Ekspres’e yaptığı özel açıklamada, “Okul değişikliği konusunda, Eskişehir Milli Eğitime gittim, sadece adres değişikliği yapabilirsiniz dendi ama benim bir tane adresim var, hangi adresi göstereyim de götüreyim çocuğumu o okula. Oğlum zaten o okula gitmek istemiyor, ben de göndermek istememem yaşadıklarımız nedeniyle. Pazartesi okula yazdırmam gerekiyor. Benim talebim şu yaşadığımız durum nedeniyle bize başka bir okula kayıt konusunda yardımcı olunması. Eskişehir Milli Eğitim adres göstermemi istiyor ve zaman da geçiyor. Çocuğum başarılı bir çocuktu ama hevesi kırıldı şuan” dedi.

Oğlumun eğitimden geri kalmaması gerekiyor

Oğlunun sağlık durumu hakkında da konuşan R. Ç, “ Dikiş atıldı, kulak testi yapılacak, kafasından da darbe aldı bundan daha kötü ne olabilir? Yine çocuk yapıyo, o da çocuk anlıyorum ama nöbetçi öğretmen neredeydi? Keşke beni arayıp bir geçmiş olsun deselerdi. Bu da olmadı. Tek isteğim oğlumun başka bir okula gitmesi konusunda yardımcı olunması. Dilekçe de yazdım, bir an evvel okula kayıt olması gerekiyor. Çünkü oğlum mevcut okula kesinlikle gitmek istemiyor. Benim sıkıntım adres göstermemin zorunlu olması. Şuan zaman kaybı yaşıyoruz, eğitimden geri kalıyor oğlum” diye konuştu. 

Olayın geçmişi

Eskişehir’in Odunpazarı ilçesinde ikamet eden R.Ç. evinin karşısındaki 23 Nisan İlkokulu’na 7 yaşındaki A.Ç. isimli oğlunu kaydettirmiş, birinci sınıfa başlayan öğrenci iddiaya göre geçtiğimiz günlerde arkadaşları tarafından akran zorbalığına uğramıştı. Dengesini kaybederek düşen öğrenci kalktıktan sonra başka bir arkadaşının çarpması sonrası kulağını kalorifer peteğine çarpmış ve kulağı oldukça derin kesilen öğrenciye doktorlar tarafından 4 dikiş atılmıştı. Eskişehir’de akran zorbalığı yüzünden kulağından yaralanan öğrencinin annesi, çocuğu ile ilgilenilmediğini iddia ederek, "Hastaneye benimle birlikte bir öğretmen, bir müdür ya da müdür yardımcısı hiçbir şekilde gelmedi. Beni hiçbir şekilde arayıp bir geçmiş olsun demediler” demişti.