banner854

banner766

Koltuk sökme uyanıklığına valilik 'dur' dedi

Afyonkarahisar İl Hıfzıssıhha Meclis Başkanlığı kararı ile Korona virüs (Covid-19) tedbirler kapsamında kentte tüm alanlarda maske takma zorunluluğu ile toplu taşıma araçlarında koltuk eksiltmeden ayakta yolcu alınmamasına karar verildi. Kararda fazla yolcu almak için toplu taşıma araçlarının koltuk sökmelerine izin verilmeyeceği öğrenildi.

Afyon 09.09.2020, 17:18
Koltuk sökme uyanıklığına valilik 'dur' dedi

Afyonkarahisar İl Hıfzıssıhha Meclis Başkanlığı Vali Gökmen Çiçek Başkanlığında toplandı. Toplantıda Korona virüs tedbirleri kapsamında bir dizi karar alındı. Alınan kararlar arasında öne çıkanlar ise şunlar oldu:

İlimiz genelinde meskenler hariç olmak üzere kamuya açık alanlar, cadde, sokak, park, bahçe, piknik alanı, sahiller, toplu ulaşım araçları, iş yerleri, fabrikalar gibi tüm alanlarda vatandaşlarımıza istisnasız maske takma zorunluluğu getirilmiştir. Minibüs midibüsler ile koltuk kapasitelerinde herhangi bir seyreltme ve kaldırılma yapılmayan otobüsler iç hacim bakımından fiziki mesafe kuralının uygulanamayacağı şehir içi toplu ulaşım araçları da ayakta yolcu alınmasına kesinlikle müsaade edilmeyecektir. Restoran, kafe gibi tüm yeme içme ya da eğlence yerlerinde saat 24.00'ten sonra müzik yayınına canlı müzik, kayıt dinletilmesi gibi her türlü yayın dahil hiçbir şartta izin verilmeyecektir.”
 

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 27 Eylül 2020
İmsak 05:20
Güneş 06:43
Öğle 12:54
İkindi 16:15
Akşam 18:55
Yatsı 20:12
Günün Anketi Tümü
Sizce Eskişehir halkı koronavirüse karşı bilinçlendi mi?
Sizce Eskişehir halkı koronavirüse karşı bilinçlendi mi?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@