Olay, kent merkezine bağlı Çayığbağ Beldesi Uğur Mahallesi'nde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, M.M.T., yaklaşık 3 yıl önce boşandığı Havva Şenol’un beldede bulunan baba evine giderek çocuğunu görmek istedi. Ancak burada taraflar arasında bilinmeyen bir nedenden dolayı tartışma yaşandı. Tartışmaya aile üyeleri de dahil olunca M.M.T, sokak ortasında eski karısı Havva Şenol, babası Adem Şenol, annesi Cemile Şenol ve anneanne Emine Tanış’ın üzerine pompalı tüfekle ateş açtı. Öfkeli adam aile üyelerinin üzerine yaklaşık 10 el ateş ederek olay yerinden kaçtı.

Televizyon programına katıldıkları da ortaya çıktı

Öte yandan, M.M.T. ve Havva Şenol’un çocuk velayeti olayından dolayı 2019 yılında bir televizyon programına katıldıkları da ortaya çıktı.

Afyon'da silah kaçakçılığından aranan şahıs yakalandı Afyon'da silah kaçakçılığından aranan şahıs yakalandı

Olay sonrası çevredekilerin haber vermesi üzerine bölgeye gelen 112 Acil servis ekipleri tarafından ambulansla hastaneye kaldırılan aile üyeleri yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamadı. Katliam gibi olayın ardından bölgeye gelen jandarma ekipleri ise olayın yaşandığı evin önünde detaylı bir inceleme yaparak, saatlerce delil aradı.

Olay sonrası kaçan katil zanlısı M.M.T., merkeze bağlı Kışlacık köyü yakınlarında saklandığı barakada jandarmanın takibi sonrası yakalandı. Gözaltına alınan M.M.T.'nin jandarmada sorgusuna başlanacağı kaydedildi.

Cenaze töreni öğle saatlerinde gerçekleştirildi

Katledilen şahısların öğle saatlerinde gerçekleştirilecek cenaze töreninin ardından son yolculuklarına uğurlanacakları kaydedildi. Şahısların öldürüldükleri evlerinin beldedeki mezarlığa yaklaşık 50 metre uzaklıkta olmaları ve her gün gördükleri mezarlığa defin edilmeleri ise olayın bir başka kahreden detayı oldu.

Aile üyelerinin cenazeleri yapılan otopsinin ardından yakınlarına teslim edildi. Cenazeler, kılınan cenaze namazının ardından Çayırbağ Beldesi Asri Mezarlığına defnedildi. Cenaze töreninde ayakta durmakta zorluk çeken Havva Nur T.’nin erkek kardeşleri M.Ş. ve A.Ş.’yi yakınları sakinleştirmeye çalıştı. Cenazeye Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek de katıldı.

Katil zanlısının cinayeti pusu kurup işlediği iddia edildi

Mert Muhammet T.’nin dün gece saat 23.00 civarında minibüs ile beldeye geldiği ve aile üyelerinin evlerinin önünde beklediği öne sürüldü. Havva Nur T. ve aile üyelerinin misafirlikten geldikleri, katil zanlısının o sırada aile üyelerinin üzerine kurşun yağdırdığı iddia edildi.

Olayda hayatını kaybeden Havva Nur T. ile katil zanlısı Mert Muhammet T.’nin boşanma davasının 3’üncü ve son duruşmasının 22 Aralık Cuma günü görüleceği, Havva Nur T.’nin Afyonkarahisar Belediyesinde, katil zanlısı Mert Muhammet T.’nin ise şehir içi dolmuşunda çalıştığı öğrenildi.

Çiftin 3 yaşındaki çocukları E.T. olay sonrası devlet korumasına alındı.