AK Parti Eskişehir il binasında aday adaylığını açıklayan Ahmet Sivri “Artık günümüzde hizmet etmek yetmiyor. Yeni dünyada başkanlar umut ve cesaret vermeli. Bu umut ve cesaret beraberinde insanların hayallerini gerçekleştirmelerine vesile olur” ifadelerini kullandı. 

“Belediye başkanı değil yol arkadaşı olmaya geliyorum”

Sivri açıklamasında şöyle konuştu;

“Partimin kurulduğu günden bugüne partimin bana vermiş olduğu mahalle komisyonları, seçim çalışmaları, ilçe başkanlığı, belediye meclis üyeliği görevleri bütün görevlerde bulundum. Verilen bütün görevleri de alnımın akıyla, elimden geldiği kadarıyla yapmak için mücadele ettim. Şimdi Allah nasip ederse bugün için AK Parti’den Tepebaşı belediye başkanlığı için aday adaylığımı açıklamak için burada bulunuyoruz. Böyle bir kalabalıktan duyduğum memnuniyeti de ifade etmek istiyorum. Belediyecilik hizmet makamı hizmet kurumu. Bir işi severek isteyerek yaparsanız başarılı sonuç elde edilir. Bu işler ekip işiyle olacak işler. Bizim ekibimiz hazır. Değerli hemşerilerim bizi bekleyenler var. Yunus Emre Devlet Hastanesi’nde doğan çocuk bizi bekliyor, sokakta oynayacak yer bulamayan çocuk bizi bekliyor, daha fazla spor alanı isteyen gençler bizi bekliyor, evi çekip çeviren kadınlarımız bizi bekliyor, babalar, emekli vatandaşlar bizi bekliyor. Hastaneler, yalnızlar, muhtarlar, esnaflar öğrenciler bizi bekliyor. Herkese elimizi uzatacağız. Herkesin yanında olacağız. Bir belediye başkanı değil yol arkadaşı olmaya geliyorum”

“Tepebaşı’nda doğan Tepebaşı’nda doyacak”

Projelerine de değinen Sivri, “İyi günde kötü günde vatandaşlarımızın yanında olmak için buradayız. İlk işimiz bölgemizi depreme dayanıklı hale getirmek olacak. Bunun için hükümetimizle, TOKİ ile, Ankara’daki Eskişehir’deki kurumlarla iş birliği yaparak bu işi başaracağımıza inanıyorum. İklim değişikliği ile ilgili gerekli adımları da atacağız. Bugüne kadar Tepebaşı’na çivi çakan herkesten Allah razı olsun. Bugüne kadar görev yapan tüm belediye başkanları elinden geldiğince hizmet etti. Artık günümüzde hizmet etmek yetmiyor. Yeni dünyada başkanlar umut ve cesaret vermeli. Bu umut ve cesaret beraberinde insanların hayallerini gerçekleştirmelerine vesile olur. Yapılabilir olduğuna inandığım ancak henüz yapılamamış birçok çalışmanın sadece sözde kalmaması Tepebaşı ve Eskişehir’imizin gelişmesine katkı sağlayacağına inandığım için aday oldum. Tepebaşı’na dair hayali olan herkesin desteğini bekliyorum. Sizlerin beklentisi doğrultusunda planladığımız tüm projelerimiz Tepebaşı’nın geleceğine hitap edecektir. Proje ekibimiz çalışıyor. En büyük sıkıntımız çevreyolundaki trafik. Baksan Sanayi Sitesi’nin dönüşümü ve Kızılinler projesi çalıştığımız projelerin birkaç tanesi. Durmadan yorulmadan ben ve ekibim tüm enerjimizi sizler için çalışıyor ilçemizin ihtiyaç duyduğu tüm projeleri hızla hayata geçirmek için gün sayıyoruz. Üreten Tepebaşı için önem verdiğimiz konulardan biri de bölgemize sanayi yatırımları için adım atmak olacaktır. Tepebaşı’nda mutlaka ama mutlaka bir organize sanayiye ihtiyaç vardır. AK Parti’li büyükşehir belediyesi ile hızlıca adım atıp bu hayalimizi gerçekleştirmek istiyoruz. Tepebaşı’nda doğan Tepebaşı’nda doyacak” dedi. 

“Bu dönem doğru aday olduğumu düşünüyorum”

Ahmet Sivri sözleri şu şekilde tamamladı;

Başvurusunu yaptı! Odunpazarı’na yeniden talip Başvurusunu yaptı! Odunpazarı’na yeniden talip

1994 yerel seçimlerinde Cumhurbaşkanımıza genel başkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’a İstanbul belediye başkanlığında birçok yerden basından, anket şirketlerinden, algı mühendislerinden dediler ki ‘kazanamaz’. Herkese ve her şeye rağmen kazandı. Çünkü Recep Tayyip Erdoğan doğru adaydı. Bu dönem doğru aday olduğumu düşünüyorum. Ben hazırım ekibim hazır teşkilatımız hazır. Partim ve vekillerim uygun gördüğü takdirde Allah nasip ederse aday gösterirlerse canla başla mücadele etmek için çalışacağıma şahit aday olmazsam isem kimi aday gösterirlerse onunla birlikte çalışacağıma söz veriyorum. Uzaktan yakından bu mutlu, anlamlı günümde beni yalnız bırakmanız için dualarınızla desteklerinizde destek olduğunuz için her birinize ayrı ayrı teşekkür ederim. En büyük teşekkürü huzurlarınızda eşime ve aileme etmek istiyorum”