AK Parti Odunpazarı Gençlik Kolları Başkanı Yasin Sarı, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda,  Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt ve özel kalem müdürünün giydiği gömleğin fiyatının 10 bin lira olduğunu iddia etmişti. Ancak bir süre sonra Odunpazarı Belediyesi Özel Kalem Müdürü Şenol Durur’un giydiği gömleğin şu an ki fiyatının 600 lira olduğu ortaya çıkmıştı.

AK Parti Eskişehir Odunpazarı Gençlik Kolları Başkanı Yasin Sarı, sosyal medya hesabından, Eskişehir Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt ile Özel Kalem Müdürü Şenol Durur’un fotoğrafları ile sosyal medya hesabından, ’10 bin TL’lik Burberry gömlek giyen iki halkçı adam. Biri Odunpazarı’nın halkçı başkanı diğeri halkçı başkanın özel kalem müdürü. Ne diyelim. Üzerlerinde parlasın. İyi günlerde giysinler’ ve ‘Ülkeyi Şenol Durur yönetsin. Bize de maaşla çalışıp villa almayı, markalı gömlek giymeyi öğretsin’ paylaşımında bulunmuştu

Bugün ise istifasını sunan Sarı, şu açıklamayı yaptı;

"2010 yılında Ak Parti mahalle teşkilatları, lise teşkilatı ile başladığım bu kutlu yolda, Alpu İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı, İl Gençlik Kolları Başkan Yardımcılığı, İl Gençlik SKM Başkanlığı ve 2020 yılında Odunpazarı İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı ile Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti davamıza  hamd olsun hizmet etme fırsatı buldum. Elimden geldiğince bayrağı yukarı taşımak için de mücadele ettim. Atandığım günden bu güne kadar davam ve sevdam bildiğim Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti için gece gündüz durmadan çalıştım. Bunun en büyük şahidi önce yüce Allah sonra güzel ilçemiz Odunpazarı halkımızdır. Parti teşkilatımızdaki yetkili başkanımız tarafından görevimizi fazlasıyla yerine getirdiğimizden dolayı istifamız istenmiştir. 2023'e giden bu kutlu yolda davam ve kavgam olan Recep Tayyip Erdoğan’a istifa ederek ihanet edemem dememe rağmen gerek parti teşkilatımızdaki yönetici başkanlarımız gerekse genel merkezimiz tarafından düğün gecemde dahi ısrarla istifa etmem konusunda baskı gördüm. Bu yapılan baskılar neticesinde davam ve kavgam olan Recep Tayyip Erdoğan’ın, ailemin ve yol arkadaşlarımın bu süreçten daha fazla zarar görmemesi için istemeyerek istifamı sundum. İstifamı sunmama rağmen, genel merkezimiz tarafından görevden el çektirme (görevden alma) yazısı tarafıma ulaştırılmıştır. Siyasetin sadece bir makamdan ötürü olmadığı bilincinde olarak bundan sonraki mücadelemize dava arkadaşlarımla yönetimim ve mahalle başkanlarım ile edeceğiz. Beraber bu yolda hizmet etmeye devam edeceğiz"