Ankara’daki Tanıtım Günleri'ne katılan BBP lideri Mustafa Destici'nin AK Partili Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay tarafından isminin anılmaması üzerine BBP'lilerden tepki gelmişti. Yaşanan duruma bir tepki de partinin Eskişehir'deki teşkilat başkanı Özbek Örs göstermişti. Ancak Örs’ün bu paylaşımı nedeniyle istifaya zorlanması partiler tarafından bir kez daha tepki aldı.

BBP Lideri Mustafa Destici’yi desteklemek amacıyla paylaşım yapan Örs’ün, bazı partililerce tepki aldığı ve istifaya zorladığı öğrenildi. Örs’e destek paylaşımları yapan partililer, paylaşımlarında, Örs’ün haklı olduğunu ve daima arkasında olduklarını belirttiler. Bazı partililer ise Örs’ün merhum lider Muhsin Yazıcıoğlu’nun ilkeleri doğrultusunda hareket ettiğini ifade eden paylaşımlarda bulundular. 

BBP'li Özbek Örs, sosyal medya hesabından yaşanan duruma tepki gösterdiği açıklamasında şu ifadelere yer vermişti;

"Aklınızı başınıza alın AKP liler!.. Sırf 2016 yılından sonra devletin millileşen dış politikası ve terörle mücadelesi yüzünden her türlü hırsızlığa, liyakatsizliğe, adam kayırmacılığa, yandaş, candaş ihalelerine, eş dost, akraba kayırmacılığına, belediyelerde dönen dolaplara,kötü ekonomi yönetimine ve her şeye rağmen devletin yönetimi CHP-HDP bloğunun kontrolüne geçmesin diye din, devlet, vatan, millet için Cumhur İttifakı bloğunda yer alıyoruz" dedi.

"Destici Bey’in ağzından çıkacak tek bir cümle ile 2023 seçimlerini kaybedersiniz"

Örs, "Yoksa sizin cemaüzel evvelinizi, yağma ve talan düzeninizi unuttuk sanmayın. Aklınızı başınıza alın, terbiyesizlik yapmayın. Sivas inadınız yüzünden Büyük Birlik Partilileri küstürüp koskoca İstanbul’u kaybettiğinizi unutmayın.Genel Başkanımız Sn. Mustafa Destici Bey’in ağzından çıkacak tek bir cümle ile #2023 seçimlerini kaybedersiniz. Siz AKP'lilere rağmen sırf Türk Milleti uğruna memleketin yönetimi CHP-HDP bloğunun kontrolüne girmesin diye bu ittifakı devam ettirdiğimizi unutmayın. Cumhur İttifakı ruhuna uygun davranın, zarar vermeyin. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı o programda Türk Milletinin asil evladı Büyük Birlik Partimizin genel başkanı sayın Mustafa Destici'nin olduğunu görmeyecek kadar AKP'lisin" paylaşımını yaptı.

Çakırözer'den Dışişleri Bakanına mecliste tepki Çakırözer'den Dışişleri Bakanına mecliste tepki

Yaşanan duruma BBP'li MKYK üye ve il başkanları tepki gösterirken Eskişehir MKYK üyesi Ahmet Namık Akdoğan ve il başkanlığından yorum yapılmaması dikkat çekti.