Kripto para borsaları, yatırımcıların dijital varlıkları satın almasına, satmasına, takas etmesine veya diğer şekillerde manipüle etmesine izin veren hizmetlerdir. Çok sayıda ileri düzey yatırımcı, kripto para piyasası canlı takibi için Binance, WhiteBIT ve Huobi gibi popüler platformları kullanmaktadır. Bunlar, kullanıcılara yüksek düzeyde güvenlik sunan merkeziyetçi platformlardır. WhiteBIT borsasının, hatta acemi bir kullanıcının bile başa çıkabileceği en uygun platformlardan biri olduğunu öneriyoruz. Bu yazımızda, kripto alım satımı nasıl yapılır, onu anlatacağız. 

Kripto Para Fiyatı 

Kripto para kurları, geleneksel para birimlerinin fiyatları kadar istikrarlı değildir. Hükümet, dijital varlıkları çıkarmaz ve bunların merkez bankalarıyla bir ilgisi yoktur. Kripto borsa fiyatları farklı prensiplere göre oluşur:

Bir coinin alınmasının karmaşıklığı. Örneğin, BTC madenciliği zamanla daha da karmaşık hale geliyor.

Arz ve talep. Bazı büyük yatırımcılar, çıkarılan coinlerin önemli bir kısmına sahip olabilirler; bu şekilde, piyasayı panik yaratacak şekilde birçok coin satarak manipüle edebilirler.

Küresel ekonomi. Örneğin, dünya krizi.

Bazı ülkelerde kripto madenciliğine getirilen kısıtlamalar.

Tektaş Yüzük Tektaş Yüzük

Ve birçok diğer faktör.

Alım satım, teknik açıdan bir kripto para fiyat listesi derinlemesine analizini, grafikleri öğrenmeyi, tarihsel fiyat göstergelerini ve desenlerini bulmayı vb. içerir. Bu, kripto alım satımını başarılı bir şekilde yapabilmenin bir temelidir.

Kripto market WhiteBIT örneğiyle kripto para alım satımı nasıl yapılır, ona bakalım. 

Kripto Alım Satımı için Yapılacak Adımlar

Kripto alım satımı için yapılacak adımlar şunlardır. İlk olarak, WhiteBIT'te kaydolun ve hesabınızı doğrulayın. Borsanın tüm araçlarına ve sınırsız para çekme işlemlerine erişmek istiyorsanız hesabınızı doğrulayın. Ardından, henüz bir varlığınız yoksa, banka kartınızı hesabınıza ekleyin. Gerçek para kartınızdan hesabınıza para aktarın ve "Takas" sayfasına gidin. Kripto satın almak için harcamak istediğiniz gerçek para miktarını girin ve almak istediğiniz bir varlık seçin. İşlem yaparken alacağınız varlığın fiyatını ve ödemeniz gereken komisyon ücretini borsada görebilirsiniz. Alınan komisyon ücretleri genel anlamda piyasaya göre çok daha az olmaktadır. Bu da yatırımcıları başka borsalardan WhiteBIT’e yönelten bir başka güzel sebeplerden biri olmaktadır.