15 yıldan uzun bir süredir gerek ülkemizde gerekse yurtdışında gösterdiği üstün hizmetle adından bahsettiren Alka Teknik; dilatasyon profili, alüminyum süpürgelik, paslanmaz seramik, alüminyum gövdeli paspas vs. gibi geniş ürün bandında imalat yapan bir limited şirketidir. Kuruluşlarından bu yana yurtdışına ihraç ettikleri ve ülkemizde ürettikleri ürünlerle ülkemizde önemli bir yere sahip olan bu kuruluş ülkemizde ve yurtdışında birçok projeye imza atmıştır.

Alka Teknik Dilatasyon Profilleri Nedir?

Dilatasyon profili kısaca inşa edilen binaların arasında bulunan boşlukları doldurmak için kullanılır. Binalarda meydana gelen hasarın başka bir binaya da zarar vermemesi için oluşturulan bu boşlukları doldurmak için kullanılan dilatasyon profilleri günümüz binalarının çoğunda kullanılmakta olup önemli bir yere de sahiptir. 

Dilatasyon Profili Uygulanma Nedenleri Nelerdir?

Yaz aylarında yüksek hava sıcaklıklarından kaynaklı olarak meydana gelen yeryüzündeki genleşmeler binalarda ufak da olsa bir harekete yol açıyor. Dilatasyon profilleri ise binalar arasında bırakılan boşlukların doldurulmasına ve bu hareketlenmelerin diğer yan binalara karşı olumsuz bir etkisinin de önüne geçiyor. Bununla beraber dilatasyon profili uygulanan binalar öncekine göre daha dayanıklı olup bina ömrünü de uzatıyor. Alka Teknik firması dilatasyon profili üretiminde kaliteyi ve müşteri memnuniyetini her zaman birincil önceliği olarak belirleyip, müşterilerine kaliteli dilatasyon profilleri üretmeyi hedefliyor.

Alüminyum Süpürgelikler Nedir?

Çoğunlukla iç mekanlarda meydana gelen hava değişimleri, mekanda kullanılan ısıtma ve soğutma sistemleri ile iç mekan sıcaklığının değiştiği durumlarda zemin döşemelerinde genleşme veya büzüşme meydana gelebilir. Bu genleşme veya büzüşmenin bulunan ortama zarar vermemesi için kullanılan zemin döşemelerine birazıcık genleşme ve büzüşmeleri için boşluk bırakılır. Bu boşlukların oluşturduğu kötü çevre görüntüsünü önlemek için ise alüminyum süpürgelikler aracılığıyla boşluklar gizlenir. Alüminyum süpürgeliklerin görüntü güzelleştirmesinin yanı sıra pek çok avantajları da vardır. Günümüzde pek çok ev sahibi yaşadıkları evde aluminyum süpürgelik yerleştirmeyi ihmal etmemektedir. 

Aluminyum Süpürgelik Kolaylıkları Nelerdir?

Zemin döşemelerinde oluşan boşlukları gizlemek için kullanılan aluminyum süpürgelikler ortama daha güzel, hoş ve estetik bir görüntü sağlamasının yanı sıra kullanılan yerdeki TV, Ses sistemi gibi kablo gerektiren araçların da kablolarını içerisinde bulunan kanallar aracılığıyla gizler ve ortadaki kablo kirliliği sıkıntısını da ortadan kaldırmış olur.