Eskişehir Cumhuriyet Kupası sahibini buldu Eskişehir Cumhuriyet Kupası sahibini buldu

Anadolu Üniversiteli sporcu Elif Gökçe Avcı Ataman, Oryantiring Orta Mesafe Kadınlar Ferdi Kategorisinde birinci olarak Türkiye Şampiyonu oldu.  Erkekler Ferdi Kategorisinde Koray Şahin elde ettiği derece ile üçüncü olarak bronz madalya kazandı. Erkekler Ferdi Kategorisi genel sıralamada Koray Şahin’i yine Anadolu Üniversiteli sporcular takip etti. Oryantiring Kısa Mesafe Yarışında Elif Gökçe Avcı Ataman elde ettiği derece ile Altın Madalya kazanarak Türkiye Şampiyonu oldu. Erkekler Ferdi Kategorisinde ise Koray Şahin bronz madalya kazandı.

Erkek Oryantiring Takımı şampiyon oldu

Yarışma sonuçlarına göre Ferdi Kategorilerde elde edilen derecelerle Elif Gökçe Avcı Ataman 3 altın kazanırken Koray Şahin ise 2 bronz  ve 1 gümüş madalya kazandı. Anadolu Üniversitesi Erkek Oryantiring Takımı Sporcuları Koray Şahin, Cenk Özgüler, Hüseyin Cem Ataman, Onur Altın, Mücait Özkaya, İbrahim Talha Özdemir ve Talha Günday elde ettikleri dereceler ile Takım bazında Türkiye Şampiyonu olarak altın madalya kazandı.

Ünilig Oryantiring Yarışmalarında ilk 6’ya giren Anadolu Üniversiteli sporcular Elif Gökçe Avcı Ataman, Koray Şahin, Cenk Özgüler, Mücahit Özkaya ve Hüseyin Cem Ataman 1-5 Ağustos tarihlerinde Bulgaristan’ın Bansko kentinde düzenlenecek olan Dünya Üniversiteler Oryantiring Şampiyonası’nda üniversitemizi ve ülkemizi temsil etmeye hak kazandı.