Sivri’den katı atık tesisi tepkisi Sivri’den katı atık tesisi tepkisi

ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bahar ve beraberindeki heyet, sektörlerin öneri ve taleplerini Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu ve Ticaret Bakanı Prof. Dr. Ömer Bolat’a iletti.

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Ali Bahar, Meclis Başkanı Ahmet Öztürk, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Boğaçhan Göksu, Fatih Kabadayı, Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Murat Totoş, Yönetim Kurulu Üyeleri Hatice Öz, Mustafa Yayla, Özgür Karagöz, Hakan Pakalın, Meclis Başkan Yardımcıları Nilay Akbaş, Mızrap Cihangir Deniz, Divan Katibi Ökkeş Göktuğ Şahin ve ATSO Genel Sekreteri Av. Aslı Şahin Tekin; Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu ve Ticaret Bakanı Prof. Dr. Ömer Bolat’ı ziyaret etti. Başkan Bahar, ulaşım, altyapı ve ticari faaliyetler konusunda ATSO’nun 49 meslek komitesinden gelen talep ve önerileri ileterek, çalışmalara ilişkin dosyaları teslim etti ve içeriği hakkında bilgi verdi.

Havayolu, deniz ve karayolunun etkin kullanılması, bilgi ve iletişim ağlarının güçlendirilmesi konusunda Antalya ölçeğinde bilgi veren Başkan Bahar, “Antalya- Eskişehir hızlı tren projemiz için imza kampanyası başlattık. Antalya, büyükşehirler sıralamasında ilk 10 içinde yer alıyor, ancak Antalya hariç tüm büyükşehirlerde demiryolu ulaşımı bulunmaktadır. Bu nedenle de Antalya Yüksek Hızlı Tren imza kampanyamızı başlattık, bu konuda da kurumlarımızın, ilgili bakanlıklarımızın kapısını çalmaya devam edeceğiz” diye konuştu.