ASKON Eskişehir yönetimi istifalarını şu şekilde duyurdu;

“1 yılı aşkın süredir ASKON çatısı altında yol yürüdüğümüz değerli üyelerimiz,
Yürütme ve yönetim kurullarında aylardır yaşadığımız ortak fikirlerdeki derin usul ve üslup ayrılıkları, ASKON kurumsal kimliğinin itibarını zedeleyecek türden istişaresiz, kontrolsüz eylemler, tasvip edilmeyen iletişim ve yönetişim yöntemleri sebebiyle derneğimiz yönetim ve yürütme kurullarından istifa ediyoruz.

Öncelikli olarak belirtmek gerekir ki, ASKON Eskişehir Şubesini kurduğumuzda tüm yöneticilerimizin ortak hedefi, ulusal çapta kurumsal bir kimliğe sahip ASKON'un Eskişehir’de layığıyla temsil edilmesi, bu temsil faaliyetlerinin beraberinde iş dünyasında oluşturulacak güç birliğiydi. Bu güç birliğiyle Eskişehir ekonomi hayatında münhasır bir ses olmak, tarzı gereği
Özgün faaliyetlerde bulunarak birliğimizi güçlü kılmak, otoritesi ve itibarıyla öncü bir sivil toplum kuruluşu haline gelmekti.
Ancak bu ortak hedef ve idealler, şahsi hırslar, kariyer planları, çarpık ve etik dışı iletişim, üslup hataları ile tarumar edildi, zayi oldu. Hayata geçirilen tüm bu olumsuz filler neticesinde ASKON Eskişehir, en hafif tabirle prestij kaybına uğratıldı.

Ülkemiz ticaret hayatının nadide ve öncü kurumu Anadolu Aslanları İş Adamları Derneğinin, kişilerin kullanışlı aparatı olmasını, kurumumuzun adı kullanılarak doğrudan tüzel kişiliğimize izafe edilecek türden şahsi davranış ve pozisyonları asla onaylamıyor, reddediyoruz.

Yukarıda belirttiğimiz olumsuz fil ve davranışları sergilemekte 1srar eden Eskişehir Şube Başkanı ile defalarca görüşmeler gerçekleştirilmiş olup ne yazık ki gelinen aşamada hiçbir sonuç alınamamıştır. Bu yönetimin içinde yer almaktan dolayı şahsi itibarlarımızın da zarar gördüğü düşüncesi içerisindeyiz.

Hal böyle olunca, üyesi ve yöneticisi olmaktan gurur duyduğumuz ASKON Eskişehir Şubesinden istifa etme zaruretimiz hasıl olmuştur.

Tüm üyelerimize saygılarımızla.
 Serhat TUNÇ- Denetim Kurulu Üyesi
Sinan BİRSEN -Başkan Yardımcısı
Recep KARAKAYA - Yönetim Kurulu Üyesi
Talha CANÖZER – Başkan Yardımcısı
Abdullah KESKİN- Yönetim Kurulu Üyesi. Erkan YUVA- Başkan Yardımcısı
Mehmet ÇAKMAK - Denetim Kurulu Üyesi
Enes YILDIRIM-Genç ASKON Başkanı
Halil KARAHİSAR - Yönetim Kurulu Üyesi
Cihan BİRSEN – Genç ASKON Başkanvekili
Onur AKSOY - Yönetim Kurulu Üyesi
Burhan COŞKUNER-Genç ASKON Başkanı Yardımcısı
Abdullah TÖRÜ Yönetim Kurulu Üyesi
 Selim ÇETİNTÜRK – Genç ASKON Başkan Yardımcısı
 Mesut YILMAZ- Yönetim Kurulu Üyesi
Furkan OĞUZ-Genç ASKON Başkan Yardımcısı
 İsmail Cem VAR - Yönetim Kurulu Üyesi
 A.Anıl EŞEN - Genç ASKON Başkan Yardımcısı"

Milletvekili İbrahim Arslan’dan Sakarbaşı Projesi açıklaması Milletvekili İbrahim Arslan’dan Sakarbaşı Projesi açıklaması

Askon Istifa Detay