CHP Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ayşe Ünlüce, basın emekçileriyle kahvaltıda buluştu. Birçok konuya dair açıklamalarda bulunan Ünlüce, Eskişehir basının güçlü ve sağlam bir yapıya sahip olduğunun altının çizdi. Kadınlardan, çocuklara, imar sorunundan, trafiğe, basının sorunlarına kadar birçok konuya değinen Ünlüce, bu sorunlara dair planladıkları projeleri olduğunu söylerken detayları ise 10 Mart’ta açıklayacağını söyledi. Ünlüce ayrıca AK Parti Büyükşehir Adayı Hatipoğlu ile aralarında yaşanan problemi ise Hatipoğlu’nun nezaketsizliği olarak değerlendirdi. 

“Basına kurumsal destek vereceğiz”

Eskişehir basınından övgü dolu sözlerle bahseden ve basına da destek olacaklarını ifade eden Ünlüce “Basına kurumsal bir destek vereceğiz. Bu bizi 2 açıdan besleyecek. Hem basınımız bütün meclis kararlarından haberdar olacak hem de vatandaşların duyması açısından daha şeffaf, denetlenebilir, kurumsal bir kimliğimiz olacak. Başkan seçildikten sonra bunu yapmak istiyorum” dedi. 

AK Partili Kepez’den şok sözler: Park yeri bulamıyoruz Allah’a şükür AK Partili Kepez’den şok sözler: Park yeri bulamıyoruz Allah’a şükür

Sultandere’ye bin 500 konutluk proje” 

Yeni döneme dair planlananların sekiz başlık altında toplanıldığını söyleyen Ünlüce şöyle konuştu; “Kadınlara yönelik çalışmalarımız aratarak devam edecek. Üç belediyemizde kadınlara yönelik çalışmalar yapıyor. Bu çalışmalara teknolojiyi de ekleyeceğiz. ESMEK’in çalışmalarını tüm ilçelere yayacağız” dedi. Dengeli Büyüme Modeli’nden bahseden Ünlüce, “Mesele imar sorunudur. Üç belediyeyle birlikte imar sorunu çözdüğümüzde mesele bitecek. Kat arttırımı ile ilgili söylemler her seçim döneminde de bunlar çok gündeme gelir. Bir taraftan da şehrin döküntü olan, gelişemeyen, kat artışı verilmediği için müteahhitlerin girmediği, vatandaşların da kendi imkanlarıyla dönüştüremediği mahalleler sorunumuz var. Biz bu konuda hem Tepebaşı Belediyesi ile hem de Odunpazarı Belediyesi ile görüşüyoruz. Vatandaşımızın bir mağduriyeti var, bu çözülsün istiyorum. Ayrıca dar gelirliye Sultandere’de arsası belediyeye ait olan bin 500 konutluk projeyi hayata geçireceğiz. Şehri merkezden çıkarıp biraz yaymamız gerekiyor. Nefes alan bir şehir olmalı, donatıları olmalı. Oralarda sosyal donatıları sağlayacağız. Kuşak yollarla birlikte oraları canlandıracağız” diye konuştu. 

“Hatipoğlu muhatabım değil”

AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Nebi Hatipoğlu ile aralarında yaşanan gelişmelere de değinen Ünlüce, “Tartışmaların uzağında kalmam tamamen stratejik bir şey. Buna karar verdim ve bu şekilde davranacağım. Çünkü ben Eskişehir halkının, bizim kişisel sorunlarımızla ilgileneceğini düşünmüyorum. Bu şehirle ilgili hayallerimiz ve düşüncelerimiz neyse onları paylaşmalıyız diye düşünüyorum. Böyle bir tartışmanın içine çekilmek istemiyorum ve uzağında kalmayı tercih ediyorum. 5 seneden fazla genel sekreterlik yaptığım dönemde siyaset üstü bir nezaketle davrandım herkese. Ben ilk defa böyle bir sıkıntı yaşıyorum ve bunu da nezaketsizlik olarak buluyorum. Tercihen de bunla muhatap olmayı tercih etmiyorum” dedi.