Büyükşehir Belediye Başkanı Ayşe Ünlüce EsEs’in olağanüstü seçimli genel kurul konuşmasında şu ifadeleri kullandı; 

Eskişehirspor’umuz son 10 yıldır zor günlerden geçiyor. Hem mali olarak hem de sportif olarak en güç zamanlarını yaşıyor. Ben bugün kongremizin yaşanacak kongrenin geleceği bir umut olmasını diliyorum. Elbette geçmişte çok hatalar olmuştur. Belki bunlar sorgulanır, konuşulur, belki konuşulması iyidir. Hatalardan ders almak için ama bunları konuşmak asla bizi aşağıya çekmemeli asla. Asla umudumuzu yitirmemize sebep olmamalı diye düşünüyorum. O nedenle bugün kongredeki belki dilimize belki üslubumuza belki gelecekle ilgili dileklerimize, temennilerimize bu şekilde yön verirsek çok güzel olur diye düşünüyorum. Eskişehirspor hepimizin ortak markası ve etrafında çok önemli bir kitlenin, Eskişehir'in çok önemli kitlesinin toplandığı bir kulüp Eskişehirspor. Bu kongrenin geleceğe ışık umut olmasını diliyorum. Görev yapan tüm başkanlara teşekkür ediyorum. Sevgili Erkan başkanımıza ve yönetimimize yaptıkları hizmetler için, Ulaş Entok başkanımıza ve yeni seçilecek yönetime de başarılar diliyorum.

Eskişehirspor’da yeni hoca ile anlaşmaya varıldı Eskişehirspor’da yeni hoca ile anlaşmaya varıldı

Bir süredir biliyorsunuz istişare toplantıları yapıldı. Biz de yeni seçilmiş 3 belediye başkanı olarak istedik ki bu şehirde Eskişehirspor’a gönül veren sevdalısı siyah kırmızı renklere kalbini vermiş herkes bir masa etrafında toplansın, konuşsun ve bu konuşmalardan bu diyalogdan bir ortak umut çıksın istedik.

Bu toplantılar sonucunda umarım ki ortaklık çıkmıştır diye düşünüyorum. Bunu önümüzdeki süreçte göreceğiz. Bizler gücümüz yettiğince belediyenin imkanları el verdiğince her zaman yanındayız yeni seçilecek yönetimin, başkanımızın. Sadece şunu söylemek istiyorum, burada önemli olan şu, parti bu parti değil ya da herhangi bir dernek, bir işi insanı, odalar, vakıflar değil. Burada önemli olan herkesin burada bulunan herkesin bulunmayan ama gönlü burada olan herkesin yeni yönetime destek vermesi… Hem bu mali krizden hem de sportif krizden Eskişehirspor’u çıkararak, Eskişehir'i güzel bir noktaya çıkararak ve gelecek dönemde umuyorum üst lige çıkarak ve mali disiplinli sağlayarak ‘bu ağır reçetenin altından kalkalım’ diyorum”