Eskişehir Lokantacılar ve Kasaplar Esnaf Odası Başkanı Bahar Bilen temsil ettiği meslek grubu adına hem pandemi öncesi hem de pandemi sonrasında yapmış olduğu başarılı çalışmalarından dolayı ikinci dönem başkanlığını meslektaşlarının güvenini tazeleyerek rakipsiz olarak kazanmıştı.

Akabinde Türkiye genelinde yaptığı başarılı bir ekip çalışması neticesinde haziran ayında yapılan Türkiye Lokantacılar ve Pastacılar Federasyonu genel kurulunda yönetim kurulu üyesi olarak seçildi.  Federasyonun ilk toplantısında yapılan görev dağılımı sonucu yönetim kurulu arkadaşlarının teveccühü ile Bahar Bilen federasyon başkan vekilliği görevine layık görüldü. 

Bilen, Eskişehir'de yapmış olduğu başarılı çalışmalar neticesinde sahip olduğu deneyimi federasyon çatısı altındaki yeni görevi kapsamında Türkiye genelinde bağlı 104 odanın gelişmesinde tecrübelerini aktararak sorumlu olacak.

Bilen “Türkiye ekonomisinin lokomotifi olan yeme içme sektörünün bir temsilcisi olarak, gerek Eskişehir Lokantacılar ve Kasaplar Esnaf Odası Başkanlığı süresince gerek federasyon bünyesinde üstlendiğim misyonu, sektörün güvenini kazandığımı görmekten onur ve mutluluk duyuyorum. Türkiye Lokantacılar ve Pastacılar Federasyon yönetiminde ikinci dönem görev alarak edinmiş olduğum tecrübeler sonucu, hep birlikte ekip olarak tüm meslektaşlarımızın sorunlarına hakim olarak yasalar nezdinde haklarını savunacağız, sorunlarının üstesinden gelerek sektörümüzün sesi, gücü olacağız. Bana bu görevi layık gören tüm yönetim kurulu arkadaşlarıma teşekkür ediyorum" dedi.