Balkonlar yaşam alanlarında keyifle vakit geçirilen bölümlerden biridir. Özellikle ilkbahar ve yaz aylarında balkonlarda sevdikleriniz ya da aile üyeleriniz ile yediğiniz yemekler, çay ve kahve keyifleri, sohbetleriniz son derece özeldir. Bu keyifli anlarda balkon masaları işlevsel özellikleri, dekoratif görünümleri ve konforlu yapıları ile yanınızdadır. Farklı balkon tipleri ve büyüklüklerine göre tasarlanmış çeşitli balkon masası modelleri arasından kullanımınıza en uygun modeli belirleyerek balkonunuzda keyif yapabilirsiniz.

Farklı Tasarım ve İşlevsel Özelliklere Sahip Balkon Masası Modelleri Nelerdir?

Balkon masaları farklı tasarımlara ve işlevsel özelliklere sahiptir. Şekillerine göre yuvarlak, oval, kare ve dikdörtgen olabilen bu masa modellerinin üretiminde kullanılan malzemeler de farklılaşır. Ahşap, suntalam, MDF, plastik ya da ferforje malzemeler kullanılarak üretilen masaların büyüklükleri de modellerini belirleyen bir diğer unsurdur. Ahşap balkon masası modellerini kapalı bir balkonunuz varsa hem yaz hem de kış aylarında gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Plastik balkon masası modelleri ise hafif yapıları ile kolay yer değiştirme imkanı verir. Bu masa modellerinin temizliği de kolaydır. Masa modeli tamamen plastik malzeme kullanılarak üretilmiş ise yıkanmaya uygundur. Plastik gibi rattan masaların da temizliği ve bakımı kolaydır. Farklı renklerde ve kalitedeki rattan modelleri balkon ya da kış bahçesi için tercih edebilirsiniz. 

Balkon masaları kullanılacak alana göre farklı büyüklere sahiptir. Küçük balkon masası modelleri dar alanlarda masa ihtiyacınızı giderirken büyük masalar geniş alanlarda kullanılabilir.

Bazı masalar sandalyeleri ile birlikte satışa sunulur. Balkon masası takımı çeşitleri ile balkonlarınızda hoş ve uyumlu bir ambiyans yakalayabilirsiniz. Masanın büyüklüğüne göre 2, 4, 6 ya da 8 kişilik masa setleri bulunur. 

Balkon masaları bahçe mobilyası olarak da kullanılır. Bir bahçe katında oturuyor ya da evinizin bahçesi varsa bu masa modellerini tercih edebilirsiniz. Bahçeniz geniş ise büyük masalar kullanmanız tavsiye edilir. Özellikle yaz ve bahar aylarında bu masalarda hoş sofralar kurabilir, sevdiklerinizi ağırlayabilirsiniz. Küçük bahçelere uygun masa modelleri de mevcuttur. Küçük bir bahçeniz varsa 2 ya da 4 kişilik masa modellerini tercih edebilirsiniz. 

Balkon Masası Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Balkonunuzda kullanacağınız bir masa modeli seçerken bazı noktalara dikkat ederek balkonunuz için en uygun masa modelini bulabilirsiniz. Masası tercihinde bulunurken öncelikle balkondaki boş alanınızı göz önünde bulundurmalısınız. Balkonunuzun ölçülerine uygun boyutlardaki bir masa tercihi yapmanız son derece önemlidir. Balkonunuza büyük gelen bir masa hareket alanınızı daraltabilir. Bu nedenle seçim yapacağınız masanın yükseklik, genişlik ve uzunluk ölçülerini detaylı bir biçimde incelemelisiniz. Küçük bir balkonunuz varsa katlanır balkon masası modelleri sizin için en doğru seçimlerden biri olacaktır. Küçük bir balkona sahipseniz tercih edeceğiniz bir diğer masa modeli ise askılı balkon masası çeşitleridir. Bu masa modelinin bir tarafını duvara ya da balkon demirlerine asarak yerden tasarruf edilirsiniz. Balkon masası tercihinde bulunurken kalabalık bir ailede ya da tek başınıza yaşayıp yaşamadığınız da belirleyicidir. Balkonunuzda yeterli alan varsa ve geniş bir aileye sahipseniz 6-8 kişilik bir masa modeli tercih edebilirsiniz. 2-4 kişilik masalar ise küçük balkonlarda kullanılmak daha için uygundur.

Uygun Fiyatları ile Bütçenizi Yormayan Balkon Masaları

Balkon masası fiyatları masanın üretiminde kullanılan malzemelere, markasına, masa özelliklerine, büyüklüğüne ve tasarımına göre değişiklik gösterir. Ahşap malzeme kullanılarak üretilen masalar ile MDF kaplama masaların fiyatları farklıdır. Aynı şekilde 4 kişilik bir masa modeli ile 8 kişilik bir masa modelinin fiyatları arasında da fark bulunur. Balkonunuz için en efektif şekilde kullanacağınız masa modelleri arasından uygun fiyatlı bir ürün bulmanız son derece kolaydır. Koçtaş’ın geniş ürün yelpazesini inceleyerek kullanımınıza en uygun masa modelini bulabilirsiniz. Seçtiğiniz balkon masasını hemen sipariş verebilirsiniz.