Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, Odunpazarı Kent Konseyi’nin düzenlediği ve moderatörlüğünü CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut’un yaptığı, “Kentlere Dokunan Kadınlar” adlı söyleşinin konuşmacılarını makamında ağırladı.

Ziyarete Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ayşe Ünlüce ve CHP Milletvekili Burhanettin Bulut’un yanı sıra başarılı çalışmaları ile dikkat çeken Denizli Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, İzmir Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, belediye meclis üyeleri Mustafa Önder ve Nuray Akçasoy ile Odunpazarı Kent Konseyi Başkanı İsmail Kumru da katıldı.

Kendilerini ağırladığı için Büyükerşen’e teşekkür eden CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, Eskişehir’in Başkan Yılmaz Büyükerşen ile birlikte büyük bir değişim yaşadığını ve bu değişimin şehircilikte Türkiye’ye örnek olduğunu kaydetti.

Belediye Başkanları Şeniz Doğan ve Filiz Ceritoğlu Sengel de misafirperverliği nedeniyle Başkan Büyükerşen’e teşekkür ettiler.

Büyükerşen de nazik ziyaret nedeniyle heyete teşekkür ederek, “Kadın elinin değdiği her yer güzelleşiyor. Yerel yönetimlerde de bunun en güzel örnekleri sizlersiniz. Kadınların yönetimlerde yer alması çok önemli. Çalışmalarınızda üstün başarılar diliyorum” dedi.

Ziyaret günün anısına çektirilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.