Ankara Yolu Yaş Sebze ve Meyve Hali yanında yapımı süren yeni Halk Ekmek Fabrikası inşaatı ile Asri Mezarlık girişindeki cami inşaatını inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Yapılan inceleme gezisine Büyükerşen’in yanı sıra Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ayşe Ünlüce, Genel Sekreter Yardımcısı Deniz Kaplan, ESKİ Genel Müdürü Oğuzhan Özen, Daire Başkanları ve projede görevli teknik personel katıldı.

Semt camilerinin birden fazla cenaze olduğunda yetersiz kalması ve cenaze namazlarının kılınabileceği geniş alanlı cami ihtiyacı göz önünde bulundurularak başlatılan Asri Mezarlık ana girişindeki cami projesini inceleyen Başkan Büyükerşen, son durumu yerinde gördü. Büyükerşen, yapımı süren cami için bağış yapan hayırseverlere teşekkür etti.

Şantiye alanında ve cami içerisinde incelemede bulunan Büyükerşen daha sonra Ankara Yolu Yaş Sebze ve Meyve Hali yanındaki Halk Ekmek’in devam eden fabrika inşaat sahasına geçti.

Son teknolojiye sahip örnek bir fabrika olacak projeyi inceleyen Büyükerşen’e, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Deniz Kaplan da bilgilendirme yaptı. Çalışmaların kısa sürede tamamlanmasına dikkat çeken Büyükerşen, projede görev yapan çalışanlara kolaylıklar diledi.

Yapılan inceleme gezisi günün anısına çektirilen fotoğraf ile sona erdi.