Belçika'da 3 gün boyunca seçim sandıklarını ve Emirdağlıları ziyaret edecek olan Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu, ziyaretinin ilk günüde uçaktan iner inmez Brüksel'de bulunan oy verme yerini ziyaret etti. Burada bulunan gurbetçi seçmenlere 14 Mayıs seçiminin Türkiye ve dünya için öneminden bahsederek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için oy istedi.

Avrupa'da Erdoğan'dan önce gurbetçilere bakış ile şimdiki bakışın ne kadar farklı olduğunun altını çizerek AK Parti iktidarının gurbetçilere verdiği hakların daha da artacağını söyledi ve Belçika'daki gurbetçi seçmenlerden bir kez daha Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı ve AK Parti'yi güçlü bir şekilde iktidara taşımaları için destek istedi.

Brüksel'deki oy verme yerindeki havayı analiz eden Başkan Koyuncu, yurt dışından rekor seviyede oy geldiğini belirterek; "Elhamdülillah gurbetçi hemşehrilerimiz Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve AK Parti’ye önemli ölçüde destek veriyor. Gücünü milletten alan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ı 14 Mayıs’ta bugüne kadarki aldığımız oy oranlarından daha yüksek oy oranıyla, rekor oyla seçeceğiz. Brüksel'de oy kullanma merkezinde hemşerilerimiz ile kucaklaşıp, hasret giderirken oy kullanmalarına da yardımcı oluyoruz. 14 Mayıs akşamı inşallah bayram olacak.." ifadelerini kullandı.

Belçika ziyareti kapsamında Serkan Koyuncu, 31 Nisan 2023 Pazar günü Gent şehrinde Emirdağlı gurbetçilerle bir araya gelecek ve burada seçmenler ile Anvers şehrindeki oy verme merkezine hareket edecekler ve burada sandıkları ziyaret ederek seçimin ülkemize hayırlı olması dileklerini paylaşmasının ardından Pazartesi günü Brüksel'de bir dizi ziyaret gerçekleştireceği öğrenildi.