Seyitgazi Belediye Başkanı Uğur Tepe, Meclis Üyeleri ve Çevre Kontrol Müdürü, merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi olan 11 ilimizi derinden etkileyen asrın felaketi olarak adlandırılan depremler sonrasında Seyitgazi’ye gelen depremzedeleri ziyaret etti.

Dünya tarihinin en çok can kayıplı deprem felaketlerinden biri olan, merkez üssü Kahramanmaraş Pazarcık ve Elbistan'da meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremler 11 ilde yıkımlara sebep oldu. Depremler sebebiyle 40 bini aşkın vatandaş hayatını kaybederken milyonlarca vatandaş evsiz kaldı.

Deprem anında ve sonrasında yaşadıkları bu zorlu süreci anlatan aileler, kendilerine destek olan herkese teşekkürlerini iletti. Seyitgazi Belediye Başkanı Uğur Tepe: ‘Yaraları sarmak, üzüntülere teselli olabilmek için deprem bölgelerinden ilçemize gelen depremzede ailelerimizi ziyaret ettik. Seyitgazi Belediyesi olarak tüm imkânlarımızla destek olduk ve olmaya devam edeceğiz. Bu zor günleri birlikte aşacağız, yaraları birlikte saracağız.’ dedi.