Seyitgazi Belediye Başkanı Uğur Tepe, 4 Aralık Dünya Madenciler Günü vesilesiyle Eti Maden İşletmeleri Kırka Bor İşletme Müdürlüğüne ve Türkiye Maden İşçileri Sendikası Kırka ve Havalisi Şube Başkanlığına ziyarette bulundu.

Ziyaretle ilgili Başkan Uğur Tepe şöyle konuştu;  

"Dünya bor rezervinin yüzde 73'ne sahip olan ilçemiz Kırka Mahallesinde kurulu bulunan, Dünyanın en büyük tinkal yatağına sahip Bor Üretim Kompleksi olan Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü Kırka Bor İşletme Müdürlüğüne ve Türkiye Maden İşçileri Sendikası Kırka ve Havalisi Şubesi Başkanlığına Meclis Üyelerimiz; Yaşar Hanlı, Halis Şen, Ertuğrul Gazi Uzun ve Ünal Şen ile birlikte ziyaret gerçekleştirdik. 

Eti Maden İşletmeleri Kırka Bor İşletme Müdürü Sayın Bilal Ambar’a, Türkiye Maden İşçileri Sendikası Kırka ve Havalisi Şubesi Başkanı Sayın Cafer Çakmak ve yönetimine misafirperverliklerinden dolayı teşekkürlerimizi sunuyoruz. 

Madenciliğin dünyanın en zor ve riskli mesleklerinden biri olduğunu biliyoruz. Madencilerin yaşamları pahasına yerin derinliklerinden zorluklar içerisinde çıkardıkları madenler, ülkemizin kalkınmasında büyük rol oynamaktadır.

Seyitgazi'de vefa örneği Seyitgazi'de vefa örneği

Yeraltı zenginliklerinden olan madenlerin halkımızın yararına olacak şekilde çıkarılması ve değerlendirilmesi için yoğun bir çaba içerisinde çalışan Değerli Madencilerimizin 4 Aralık Dünya Madenciler Günü’nü kutluyorum"