19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 104. yıldönümü Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen coşkulu etkinlikler ile kutlandı.

Etkinliklere Eskişehirlilerin yanı sıra şehre gelen turistler de katılırken, Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen vatandaşlarla bir araya geldi. Ziyarete CHP Eskişehir Milletvekilleri Jale Nur Süllü ve İbrahim Arslan ile Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ayşe Ünlüce, ESKİ Genel Müdürü Oğuzhan Özen de eşlik etti.

Köprübaşı ve Adalar Porsuk Bulvarı bölgesinde Büyükerşen’i gören ve çevresinde toplanan vatandaşlar büyük bir kalabalık oluştururken, sevgi seline dönüşen ziyarette Büyükerşen, vatandaşların bayramlarını kutladı.

Büyükerşen, kendisine hediye edilen karakalem portresi ve Yaşasın Cumhuriyet adlı tablo için de teşekkür etti. Burada gençlere seslenen Büyükerşen, 28 Mayıs’ta gençlerin sandığa mutlaka gitmeleri gerektiğini hatırlatarak, “Atatürk’ün gençliği olarak bu görev sizde, sakın unutmayın. Çocuk, genç, yaşlı, kadın, erkek herkes geleceğe umutla bakmalı. Umutsuzluğa her kapıldığınızda 104. yıl önce yokluk içinde kurtuluş mücadelesini Samsun’dan başlatan ve zafere ulaşan Atatürk’ü aklımıza getirelim.” diye konuştu. Vatandaşlar da Büyükerşen’e çağdaş, modern ve Atatürk’ün izinde bir şehir yarattığı için teşekkür ederek, “İyi ki varsınız Hocam, sizinle gurur duyuyoruz” dediler.