54 ülkede 33 yıldır 1 milyon 300 binin üzerinde gönüllü ile faaliyetlerini sürdüren ve özel gereksinimli bireylerle gönüllüler arasında arkadaşlık kurulmasını sağlayan Best Buddies sosyal sorumluluk projesi Eskişehir’de tanıtıldı.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ile Best Buddies Turkey iş birliğiyle hayata geçen projeyle, özel gereksinimli bireyler ile gönüllüler birebir eşleşerek (buddy) arkadaşlık kurması sağlanacak.

Projenin kurumlar ve öğrenciler olmak üzere iki gün düzenlenen tanıtım toplantıları Best Buddies Türkiye ekibi tarafından yapıldı.

Haller Gençlik Merkezi’nde yapılan tanıtım toplantılarında Best Buddies Türkiye Arkadaşlık Elçisi Nurten Ural, Güzel İşler Derneği Başkanı Sercan Duygan, Best Buddies Türkiye Proje Koordinatörü Hasan Barış Uz ve Best Buddies Türkiye İzmir Program Yöneticisi Kenan Büyüktaş katılımcılara projenin detaylarını aktardı.

Tanıtım toplantılarında detaylı bir şekilde proje hakkında bilgilendirilen katılımcılar merak ettikleri sorulara da yanıt buldular. Best Buddies Türkiye ekibi projenin Eskişehir’de hayata geçecek olmasından çok mutlu olduklarını ve bu özel dostluklara kapı açan çalışmanın çok değerli sonuçları olacağını kaydettiler. 

Tanıtım toplantıları ile proje hakkında bilgi edinen ve projede gönüllü olmak isteyenler, özel gereksinimli bireyler ile (buddy) eşleşme yaparak özel dostluklar kurup, “Uluslararası Gönüllülük Sertifikası” alacaklar.

Büyükşehir Belediyesi yetkilileri projede yer almak ve gönüllü olmak isteyenlerin https://linktr.ee/bestbuddiestr adresi üzerinden proje hakkında detaylı bilgi alabileceklerini belirttiler.