Eskişehir'deki bu hastane diğerlerinden çok farklı Eskişehir'deki bu hastane diğerlerinden çok farklı

Bodrum, Türkiye’de tatil dendiğinde akla ilk gelen yerler içinde yer alıyor. Bodrum tatilinde, herkese hitap eden aktiviteler var. Ailece ya da arkadaşlarla doğa içinde, eğlenceli ve keyifli bir tatil yapma şansı sunan Bodrum’da tatil yapmak için birçok sebep var. Birbirinden güzel plajlar ve beach club’lar, tarihi eserler, hareketli ve eğlenceli Bodrum sokakları bunların arasında. Tatilde henüz karar vermediyseniz, Bodrum’u seçmeniz için mutlaka okumanız gereken 4 nedeni sıraladık.

Bodrum plajları

Bodrum, maviyle bütünleşmiş bir liman kenti. Her ne kadar, ciddi bir turist ilgisiyle karşı karşıya kalsa da Bodrum’da tatil yapmayı düşünenleri birbirinden güzel plajlar, beach club’lar bekliyor. Bodrum plajları içinde sayısız alternatifler yer alıyor. Bodrum’da ücretsiz halk plajları genellikle merkeze yakın konumda yer alıyor, ancak Bodrum’un merkezi artık mahallelere de kaymış durumda. Yalıkavak, Gümbet ve Türkbükü gibi adreslerde de harika plajlar bulunuyor. Bodrum plajları konusunda ilk akla gelen yer, Kumbahçe mahallesi mevkiinde ve Bodrum merkeze yakın olan halk plajı. Buna ek olarak Yahşi Plajı, Camel Beach, Bodrum Plajı ve Bardakçı Koyu da düşünülebilir. Ücretsiz halk plajlarının güzel bir deneyim sunduğu Bodrum’da, beach club’lar yeme içme seçeneklerine ek olarak müzik ve dans alternatifi de sunan eğlenceli mekanlar. 

Tarihi miraslar

Bodrum, Ege’nin en köklü merkezlerinden biri. Bu anlamda ilçe, hem tarihi eserlerle, hem müzelerle hem de keşfedilmesi gereken özel köşelerle dolu. Bodrum tatilinde görülmesi gereken yerler içinde Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi yer alıyor. Ortaçağdan kalma Bodrum Kalesi de en özel eserler içinde. Bodrum’da Pedasa Antik Kenti, arkeoloji meraklılarının dikkatini çekerken, sanat güneşi Zeki Müren’in sonradan müzeye dönüştürülmüş evi de görülmeye değer. Zeki Müren Sanat Müzesi, ilçe merkezine çok yakın bir konumda yer alıyor. Vakti olanlar için Halikarnas Balıkçısı Müzesi de nemli noktalardan. Osmanlı’dan, antik dönemlerde Karya’dan kalan birçok eserin günümüzde halen korunduğu Bodrum, tarihi anlamda birçok değer sunuyor. Bodrum tatilinde bu eserler mutlaka görülmeli.

Deniz aktiviteleri

Marina bölgesinde yürürken, hepsi göz alıcı konsepte sahip onlarca teknenin önünden geçeceğiniz Bodrum’da, denizle iç içe bir tatil geçirmek mümkün. Günlük tekne turlarına, Bodrum merkezden dahil olabilirsiniz. Tekne turları acenteleri ile rezervasyon yaparak denizle dolu, harika bir gün geçirmek mümkün. Bodrum’da günlük tekne turlarına ek olarak, dileyenler için su altı dalış eğitimi almak da söz konusu. Tüplü dalış eğitimi aldıktan sonra, özel bölgelerde dalış yaparak Ege’nin derinliklerini keşfedebilirsiniz. Balık tutma turu ve günbatımı turu gibi alternatifler de Bodrum’da öne çıkıyor. 

Tatil villaları

Bodrum’da tatil yapmak için en güzel nedenlerden biri, kiralık villada kalma ve villa tatili yapma ayrıcalığı sunması. Güvenilir villa kiralama platformu üzerinden tatil için ucuz kiralık villa bulunabiliyor. En iyi villa kiralama sitesinden günlük ve haftalık tatil için uygun yazlık villalar, aileniz ve dostlarınızla güzel bir tatil yapma şansı sunuyor. Denize sıfır konumdaki villaların büyük kısmı lüks ve jakuzili. Yeşille iç içe bir tatil için düşünülebilecek Bodrum tatil villalarında doğa içinde ve bahçeli bir ortam sizi bekliyor. Balayı villalarında kalırken romantik ortamı keşfedebilir, muhafazakar villalarda kendinizi özel hissedebilirsiniz. Evcil hayvan kabul eden villaların yanı sıra, Bodrum’da geniş aileler için çocuk havuzlu villalar da bulunuyor. 

Milat Gazetesi