alexa

banner766

Bozüyük'te sözleşme sevinci: Çalışanlara çifte müjde

Bozüyük Belediyesi ile Belediye-İş Sendikası arasında düzenlenen toplu iş sözleşmesi imzalandı. Bozüyük Belediye Başkanı Mehmet Talat Bakkalcıoğlu, 232 personelin faydalanacağı toplu iş sözleşmesinin hayırlı olmasını belirterek, Bozüyük Personel A.Ş. çalışanları ile ilk kez toplu iş sözleşmesi yapıldığını belirtti. Belediye-İş Sendikası Eskişehir Şube Başkanı Ahmet Moripek de "Sayın Başkanımın ve başkan yardımcılarımın da fedakârca çalışmalarıyla bütçenin yasanın öngördüğü koşullarda en üste getirilmesi ile bu toplu iş sözleşmesini imzaladık" dedi.

Bozüyük 30.12.2020, 12:57 ABONE OL: google news
Bozüyük'te sözleşme sevinci: Çalışanlara çifte müjde

Bozüyük Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü bahçesinde koronavirüs önlemleri eşliğinde düzenlenen imza törenine Bozüyük Belediye Başkanı  Mehmet Talat Bakkalcıoğlu’nun yanı sıra belediye başkan yardımcıları, Belediye-İş Sendikası Eskişehir Şube Başkanı Ahmet Moripek ve sendikalılar katıldı. Belediye Başkanı Mehmet Talat Bakkalcıoğlu 232 personelin faydalanacağı toplu iş sözleşmesinin hayırlı olmasını temennisinde bulunarak Bozüyük Personel A.Ş. çalışanları ile ilk kez toplu iş sözleşmesi yapıldığını belirtti.

"Emeğin, emekçinin yanında olmayı şiar edindik"

Toplu iş sözleşmesi için Sendika Başkanı Ahmet Moripek ile uzun uzun çalıştıklarını anlatan Bakkalcıoğlu “Salgın nedeni ile belediyelerin pek çok imkânları kısıtlandı, onu da göz önüne aldık. Ama biz emeğin, emekçinin yanında olmayı hep şiar edinmiş insanlarız. Buna göre en düşük 3 bin 300, 3 bin 400 TL ücret alacaksınız. Biz 3 bin 100 TL ücretin altına düşmemeyi hedefledik. Çok önemsediğim 2 dini bayramda, 1 Mayıs İşçi Bayramı'nda ve Cumhuriyet Bayramı’ndaki bayram ödemelerini yılda toplam 1500 TL'ye getirdik. İçim rahat olarak sendika başkanımızla birlikte bu sözleşmeye imza atacağız” dedi. Bakkalcıoğlu, Çarşamba günü Temmuz ayından itibaren oluşan farkların ödemesinin yapılacağı müjdesini de verdi.

"Ekonomik kazanımları ile birlikte bir çok kazanımı var"

Belediye-İş Sendikası Eskişehir Şube Başkanı Ahmet Moripek de “Toplu İş Sözleşmesinin belediyeye, sendikaya ve emekçiler hayırlı olmasını dileyerek “Hepimizin bildiği gibi 1 Nisan 2018 tarihinde yayınlanan Kanun Hükmünde Kararname ile bizleri hiçbir sosyal getirisi ve hiçbir ekonomik getirisi olmayan bir Toplu İş Sözleşmesine mahkûm ettiler. 2 yıldan beri siz emekçi arkadaşlarımız bu Toplu İş Sözleşmesinin altında ezildiniz. Fakat en son yürürlüğe giren yeni Toplu İş Sözleşmemizde Sayın Başkanımın ve başkan yardımcılarımın da fedakârca çalışmalarıyla bütçenin yasanın öngördüğü koşullarda en üste getirilmesi ile bu toplu iş sözleşmesini imzaladık. Toplu İş Sözleşmemizin ekonomik kazanımları ile birlikte iş barışını, çalışma hayatını da düzenleyecek bir çok kazanımı vardır arkadaşlar. Sizin çalışma hayatlarını düzenleyecek bir çok madde ile de içeriği doludur. Bununla birlikte başkanımın söylediklerine bir ilave yapmak istiyorum. Mesleki yeterlilik belgesi olup fiilen de vasıf gerektiren işler yapan arkadaşlarımıza ve bununla birlikte ön lisans ve lisans mezunu olan arkadaşlarımıza bu Toplu İş Sözleşmesi’nin ekstra ekonomik kazanımları olmuştur. Bunu da başkanımla ile birlikte bir araya gelerek projelendirdik, planladık, bu kazanımları da Toplu İş Sözleşmesi’nin içerisine koyduk. Bundan sonra vasıflı işler yapan ve yüksekokul, üniversite mezunu olan arkadaşlarımızın da bu Toplu İş Sözleşmesi’nde liyakatan hakettiği değerler verildi. Yapılan bu sözleşmenin hepinize hayırlı olmasını diliyorum. Biliyorsunuz hepinizin bildiği gibi önümüzde yeni yıl geliyor. 2020 yılını çok güzel koşullar içinde geçirmedik. Pandeminin sona erdiği sağlıklı, sıhhatli, iyi bir çalışma ortamımızın olduğu hayırlı yıllar diliyorum. Ailenizle, çoluğunuzla, çocuğunuzla hepinize mutlu yıllar diliyorum arkadaşlar. Hayırlı olsun" dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 25 Ocak 2021
İmsak 06:38
Güneş 08:05
Öğle 13:15
İkindi 15:52
Akşam 18:16
Yatsı 19:37

Gelişmelerden Haberdar Olun

@