Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in Odunpazarı’nda düzenlediği mitingde yaptığı konuşmada, AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Nebi Hatipoğlu’nun açıklamalarını eleştirdi. Büyükerşen lansman toplantısında dans eden Hatipoğlu için, “Eskişehir’de belediye başkanı olacak kişi Dilber ile, ona benzer hareketlerle çiftetelli oynamaz her halde. Eğer çiftetelli oynayacak bir belediye başkanını seçerse Eskişehirliler, vay bu Eskişehir’in haline” yorumunda bulundu. 

Milletvekili Süllü: Dökmeci’ye mazbatası ivedilikle teslim edilmelidir Milletvekili Süllü: Dökmeci’ye mazbatası ivedilikle teslim edilmelidir

“Eskişehir’den böyle siyasetçiler çıkmamalıydı”

Büyükerşen konuşmasında Şehir Gazetesi Yazarı Murat Keskin’in, ‘Hatipoğlu Dilber ile mesaj mı vermek istedi, başlıklı köşe yazısına dikkat çekerek, Hatipoğlu’nu şu sözlerle eleştirdi, “Garibime giden bir şey var. Ünlü sanatçı Yılmaz Erdoğan’ın İnci Taneleri diye bir filmi var. İnci Taneleri’nin kahramanı da Dilber, bir pavyon kadını olan Dilber. Ben de ara sıra gözüm takılıyor evde bakıyorum televizyona, Dilber dans ediyor, çok güzel dans ediyor. Eskişehir’de bir genç gazeteci köşesinde yazıyor, diyor ki , ‘Sayın AKP adayı Dilber ile neyi anlatmak istedi’ diyor. Allah Allah ne demek bu dedim, sonra baktım arkadaşlar kaydetmişler. Lansmanında çiftetelli oynuyor. Eskişehir’e çiftetelli oynayacak bir belediye başkanını Eskişehirliler hiç hayal etmemişlerdir şimdiye kadar. Hele Dilber ile rekabet edecek gibi oynayabilmesi ayrıca benim için üzüntü veren bir konu. Gurur veren değil, üzüntü veren bir konu. Eskişehir’de belediye başkanı olacak kişi Dilber ile, ona benzer hareketlerle çiftetelli oynamaz her halde. Eğer çiftetelli oynayacak bir belediye başkanını seçerse Eskişehirliler vay bu Eskişehir’in haline. Bizim Eskişehir’den böyle siyasetçiler çıkmamalıydı”

“Eskişehirsporlular Ayşe Ünlüce dedi”

Büyükerşen Hatipoğlu’nu eleştirdiği açıklamasına şu sözlerle devam etti;

“Ben onun televizyon konuşmalarını, meydan konuşmalarını, lansman toplantılarını izledikçe üzülüyorum. Kullandığı slogan, ‘Eskişehir’e çok yakışacak’. Kendisini yakıştırıyor Eskişehir’e, Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na… İki gece önce, onun da yine propagandasında kullandığı ‘Eskişehirspor’u eski günlerine kavuşturacağım’ lafları var, bütün Eskişehirspor’da o parlak tarihi boyunca görev yapan bütün Eskişehirsporlu oyuncular Eskişehir’e geldi. 60-70 kişi geldi. Hep bir ağızdan bağırdılar, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na Eskişehirsporluların yakıştırdığı kimse Ayşe Ünlüce diye tempolar tuttular. Dedim ki Eskişehirspor’u diline pelesenk etmiş ama Eskişehirspor’a emek vermiş bütün sporcuların hepsi ‘Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na Ayşe Ünlüce çok yakışacak’ diye bütün gece bağırdılar”

“25 bin konutu hangi arsana yaptıracaksın?” 

Büyükerşen, “Bu genç arkadaşa neden üzülüyorum, yalandan kimse ölmemiş ama yalan da söylüyor. Eskişehir’de böyle genç yetişmez. 25 bin ev yaptıracağım diyor. Soruyorum, 25 Bin konutu hangi arsana yaptıracaksın? Arsalarından hangisine yaptıracaksın. Çünkü Eskişehir, mevcut bina stoklarının bittiği yerden itibaren Ova ilan edildi bu hükümet tarafından, kıpırdanacak yer yok, ancak boş arsalar var. O boş arsaların sahibi kim? Onu da sorun kendisine. Hangi arsaya yaptıracak 25 Bin konutu. Hangi arsana yaptıracaksın? Eskişehirspor’un başkanlığını yaptım diyor, onun macerası çok uzun, bana rica etti birkaç kere, açma bu konuyu Hocam diye. Bir benzin istasyonunu noterden imzalı anlaşma yapmak kaydıyla ve şartıyla kendisinin başkan olduğu dönemde belli şartlarla anlaşma yapacağız dedim, ama anlaşma yapmadan birdenbire gördüm ki, benzin istasyonunu kiralamış 10 yıllığına, hala uğraşıyorum, boşaltma için belediyenin benzin istasyonunu” ifadelerini kullandı.