ESOGÜ Meşelik Kampüsü KYK Öğrenci Yurdu karşısında Büyükdere Mahallesi Adaklı Sokak 39 numarada hizmet veren gençlerin buluşma noktası Büyükşehir Osmangazi Gençlik Merkezi’nin atölye ve söyleşileri devam ediyor. Gençlere sabah sıcak çorba ikramı, çamaşır yıkama gibi hizmetlerle destek olan merkez, düzenlediği birbirinden özel etkinliklerle gençlerin hayatına dokunmayı sürdürüyor.

Tepebaşı toplumsal sorunlara çözümler geliştirecek Tepebaşı toplumsal sorunlara çözümler geliştirecek

Bu kapsamda düzenlenen “KağıtKıvırma Sanatı Atölyesi (Quilling)” gençlerin yoğun katılımıyla Büyükşehir Osmangazi Gençlik Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Atölye hakkında bilgi veren Büyükşehir Osmangazi Gençlik Merkezi yetkilileri, “Gençlere yönelik her alanda destek ve farkındalık çalışmalarımız devam ediyor. Quilling, ülkemizde kağıt telkâri ya da kağıt kıvırma sanatı olarak bilinmektedir. Renkli kağıtların, ucu çatallı özel bir aparatla kıvrılması ve çeşitli şekiller verilmesiyle oluşur. Bu kağıttan şekillerle süslemeler, aksesuarlar, sanatsal tasarımlar, dekorasyon ürünleri gibi birçok ürün yapılabilmektedir. Düzenlediğimiz atölyede gençler bu özel sanat ile tanışırken, ortaya çıkardıkları eserlerle de yeteneklerini keşfettiler.” dediler.

Düzenlenen atölyeler ile kendilerini geliştirme imkânı yakaladıklarını belirten gençler, Büyükşehir Osmangazi Gençlik Merkeziyetkililerine teşekkür ettiler.