Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin personele yönelik eğitim faaliyetleri aralıksız devam ediyor. Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi ve İl Emniyet Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen “Bağımlılıkla Mücadelede Farkındalığın Artırılması Eğitimi” Taşbaşı Kültür Merkezi Kırmızı Salon’da gerçekleştirildi.

Eğitime Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Şenol Kara, İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanı Cengiz Özdemir, Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Dr. Erdal Yavuz ile belediye personelleri katıldı.

Eskişehir İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlileri tarafından verilen eğitimlerde, çağımızın en büyük sorunlarından başta uyuşturucu olmak üzere bağımlılığa karşı yapılması gerekenler konusunda detaylı sunumlar gerçekleştirildi.

Eğitimlerde görevli personelin uyuşturucu madde ve kullanıcı profilini tanıması adına 'en iyi narkotik polisi anne, narkorehber’ gibi başlıklarda da detaylı bilgilendirme yapıldı. 2 gün süren eğitimlerde 4 grup halinde 345 personele eğitim verilerek bağımlılık konusunda farkındalık sağlandı.