Çanakkale'de deprem oldu. AFAD'ın verilerine göre, Yenice ilçesinde saat 21.38'de yerin 10.44 kilometre derinliğinde 4.9 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

Denetimli serbestlikte yeni dönem: Dünyada ilk! Denetimli serbestlikte yeni dönem: Dünyada ilk!

Kandilli Rasathanesi de depremin Yenice'de, 4.9 büyüklüğünde ve yerin 14.2 kilometre derinliğinde olduğunu duyurdu. Deprem, İstanbul ve birçok şehirde hissedildi.

Bir kişi hayatını kaybetti

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, depremle ilgili yaptığı açıklamada bir kişinin hayatını kaybettiğini duyurdu. Bakan Koca, sosyal medya X hesabındaki paylaşımında "Çanakkale Yenice’de meydana gelen; Çanakkale yanı sıra Balıkesir ve İstanbul’da da hissedilen 4.9 büyüklüğündeki depremde, Bursa’nın Nilüfer ilçesindeki bir vatandaşımız, korku sebebiyle ikinci kattan atlayarak ağır yaralanmış; ambulansla kaldırıldığı Çekirge Devlet Hastanesinde yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetmiştir. Kendisine Allah’tan rahmet, ailesine başsağlığı diliyorum. Allah hepimizi afetlerden korusun" dedi.

AFAD'dan açıklama

AFAD'dan depremle ilgili yapılan açıklamada "Çanakkale ilimizin Yenice ilçesinde, saat 21.38’de, 4.9 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Gelişmeleri takip ediyoruz" denildi.

Büyükerşen’den ilk açıklama

Çanakkale’deki depreme ilişkin Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen “Çanakkale’de meydana gelen ve İstanbul başta olmak üzere çevre illerde hissedilen depremden etkilenen tüm yurttaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” dedi.

Kazım Kurt’tan geçmiş olsun mesajı

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt “Çanakkale’nin Yenice ilçesinde meydana gelen ve farklı illerde de hissedilen 4.9 büyüklüğündeki depremden etkilenen herkese geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, herhangi bir kötü haber almamayı temenni ediyorum” dedi.

Ahmet Ataç’tan mesaj

Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç da “Çanakkale Yenice'de meydana gelen ve çevre illerde de hissedilen 4.9 büyüklüğündeki deprem nedeniyle vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” ifadelerini kullandı.