CHP Eskişehir milletvekili aday adayı Kadir Kodak, Eskişehir Ekspres’i ziyaret etti. Ziyarette önemli açıklamalarda bulunan Kodak, “Türk halkı göçmenlerden çok rahatsız. Eskişehir’de birkaç mahalle Suriyeli mahallesi oldu. Bizim şu anda daha büyük bir sorunumu yoktur, ekonomi bile bundan sonra geliyor bence” dedi.

Türk halkının göçmenlerden rahatsız olduğunu ifade eden Kadir Kodak, “Gezdiğim yerlerde en çok bana söylenen ve dile getirmek istediğim konu göç konusudur. Türk halkı göçmenlerden çok rahatsız. Hiçbir plan program olmadan, kayıt olmadan bütün yabancılar, özellikle Suriyeliler, ülkeye giriş yaptılar. Sayıları 10 Milyona yakın olduğu tahmin ediliyor. 84 milyon olarak onları besliyoruz. Herkes çok rahatsız. Eskişehir’de birkaç mahalle Suriyeli mahallesi oldu. Orada yaşayan insanlar bölgeleri terk ediyorlar. Bizim ülkemizin en büyük sorunu şuanda Suriyeliler olduğunu düşünüyorum. Suriyelilere verilen ilgi Türk vatandaşına verilmiyor. Çalışmıyorlar, çoğu dilenerek ayakta kalmaya çalışıyorlar. Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak göreve gelirsek birinci görevimiz misafirleri uğurlamak olacaktır. Bizim şuanda daha büyük bir sorunumu yoktur, ekonomi bile bundan sonra geliyor bence. Her yerde ama her yerde Suriyeliler hakim. Bazı muhtarları tehdit ettiklerini biliyorum. Oy uğruna vatandaşlık verildiği dedikodularını da duyuyoruz. Vatandaşlar bundan da çok şikayetçi. İktidarın yanlış yabancı politikası yüzünden ayağına sıkmıştır. İktidarın gidişi Suriyeliler yüzünden olacaktır” diye konuştu. 

İşçi, emekli, memur çare arıyor! Vatandaş faturalara çalışıyor İşçi, emekli, memur çare arıyor! Vatandaş faturalara çalışıyor

"Vatandaş vekilini tanımak istiyor"

Eskişehir’de ilçe ve köylere ziyaretler gerçekleştiren Kodak, “Vatandaşımız öncelikle değer görmek istiyor. Ziyaret edilmek istiyor, adaylarla tanışmak istiyor. Tanışmadığımız adaya oy vermeyiz diyorlar. Bunu çok görüyorum ziyaretlerimde. Çiftçinin, işçinin, emeklinin, esnafın talepleri ayrı. Ev hanımlarının, hayvan severlerin hepsinin talepleri ayrı ve öncelikle iletişim istiyorlar. Vekilini tanımak istiyor. Ben cep numaramı veriyorum, böyle yola çıktık. Eskişehir’de Bin yüz mali müşavir var, Eskişehir’de bu zamana kadar mali müşavir milletvekili olmamış. Mesleki sorunlarımız var, mali müşavirler çok mutsuz ve yorgun. Stresli bir iş. Meslektaşlarımızın büyük bölümü tansiyon hastası. Kamuyu ayakta tutanlar mali müşavirlerdir. Milletvekili olursam meslektaşlarıma sözüm olsun onlara yeşil pasaport almaları için elimden geleni yapacağım” şeklinde konuştu.

"Örgütsüz adım atmıyorum"

Kadir Kodak şöyle devam etti;

“Toplumun bütün kesimlerinin yanında olduk. Uzun süredir vatandaşları dinliyoruz. Bütün ziyaretlerimi örgütümle beraber yapıyorum. Örgütsüz adım atmıyorum diyebilirim. Örgütsüz siyaset olmaz. Örgütümüz çalışmak istiyor. Ben örgütün içinden çıkmış bir adayım. Partim benim için çok kıymetli. Özellikle gençlerle çok sık bir araya geliyoruz. Gençler mezun olduktan sonra yurt dışına gitmek istiyor. Gençlerimiz ülkeyi terk etmek istiyor. Gençlik ümitsiz. Gençlik görüşleri sorulsun istiyor. Gençleri kazanmalıyız. Ülkemizin mevcut durumu ortada. Ekonomi, hukuk sistemimizin durumu, uluslar arası ilişkiler her alanda sorun yaşıyoruz. İnsanımızın yüzü gülmüyor. Şehri tanıyoruz, sorunları biliyoruz. Aday olduğumuzda sorunları ve çözümleri bilen bir kişi olarak topluma faydalı olmaya çalışacağız”