Aralarında Eskişehir Milletvekillerinin de bulunduğu, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Sivas Milletvekili Ulaş Karasu Başkanlığındaki CHP heyeti Türkiye Raylı Sistem Araçları AŞ. (TÜRASAŞ) Genel Müdürlüğü’nü ziyaret etti. TÜRASAŞ Genel Müdürü Mustafa Metin Yazar ile bir araya gelen heyet Eskişehir, Sivas ve Sakarya’daki fabrikalara ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Kurban kesecek Eskişehirlilere önemli uyarılar Kurban kesecek Eskişehirlilere önemli uyarılar

Ziyarette, fabrikaların şehirlerin ekonomisi ile yurttaşların istihdamı ve sosyal hayatına katkılarına dikkat çeken milletvekilleri, fabrikaların güçlendirilmesinin önemine vurgu yaptı. Milletvekilleri ziyarette TÜRASAŞ Genel Müdürlüğü ve Bölge Müdürlüklerine ilişkin şehirlerde kendilerine iletilen talep ve sorunları da gündeme getirirken, fabrikaların geleceği konusunda her türlü iş birliğine hazır olduklarını aktardılar.

Fabrikaları ziyaret edecekler

CHP Milletvekilleri görüşmede Eskişehir’deki fabrika ile fabrikadaki emekçiler ve Eskişehirlilerin kendilerine ilettiği talepleri de Genel Müdür Yazar’a aktardılar. Milletvekili heyeti, önümüzdeki günlerde de Eskişehir, Sakarya ve Sivas’taki TÜRASAŞ’a bağlı fabrikaları ziyaret ederek, kapsamlı bir değerlendirme raporu hazırlayacaklar.