tv100.com yazarı Barış Yarkadaş, ‘Gürkan Hacır ile Taksim Meydanı’ adlı programda CHP Eskişehir Büyükşehir adayının kim olacağına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Yarkadaş, “Eskişehir’de şu an Özgür Özel’in vereceği önemli bir karar var ama ben Kazım Kurt isminin daha önde olduğunu gördüm” dedi.


Yerel seçim öncesi Eskişehir adayları merak edilirken tv100.com yazarı Barış Yarkadaş, önemli iddialarda bulundu. Özgür Özel aday adaylığı süreci başladığında il başkanına dedi ki, ‘Yılmaz Hocamız da başvurusunu yapsın’ dedi. Sonra Yılmaz Büyükerşen gidip aday adaylığı başvuruşu yapınca, ‘Ben sayın genel başkanımın talimatıyla aday oldum’ dedi. Özgür Özel de bir açıklama yaptı, ‘Estağfurullah ne demek biz Yılmaz Hocaya talimat mı vereceğiz’ dedi ve Yılmaz Hoca’nın sanki adaylığı kesinmiş gibi bir hava vardı. Fakat bu hava döndü. Neden? Geçen hafta Özgür Özel bir grup milletvekili sohbet ediyor ve laf Eskişehir’den açılınca, burada da ilginç bir tablo çıkıyor, araştırmada Yılmaz Büyükerşen’den yüzde 80 memnunum sonucu çıkıyor fakat yüzde 80 ‘değişim olsun mu’ sorusuna da ‘evet olsun’ diyor. Yani hem ‘olsun’ deniyor hem ‘değişim’ deniyor. Bu noktada Eskişehir’de kıran kırana bir mücadele var. Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt aday adayı. Tepebaşı’ndan Ahmet Ataç aday adayı. Fakat Yılmaz Hoca da diyor ki, ‘Eğer beni aday yapmayacaksanız, yedi yıldır belediyede görev yapan son dört yıldır da benim genel sekreterim olan, ‘Ayşe Ünlüce’yi aday yapın’ diyor. Eskişehir’de şu an Özgür Özel’in vereceği önemli bir karar var ama ben Kazım Kurt isminin daha önde olduğunu gördüm” dedi.

CHP’li Yalaz’dan Hak-İş Sendikasına tepki CHP’li Yalaz’dan Hak-İş Sendikasına tepki

Gürkan Hacır: Kurt ‘aday olursam seçimi kazanırım’ dedi

Programın moderatörü Gürkan Hacır ise Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt ile görüştüğünü belirterek “Kazım Kurt, hoca aday olmaz gibi bir karar beyan etmedi. ‘Peki siz aday gösterilirseniz ne olur’ dedim. Kurt ‘Seçimi kazanırım ben’ dedi” ifadelerini kullandı.