CHP Çifteler Belediye Başkanı Zehra Konakçı yayımladığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

"Her şeyin en güzelini, en iyisini hak eden evim, yuvam, canım ilçem Çifteler… 

Yoksulluğu, dışlanmayı, sosyal refahı, hizmetten uzak kalmayı en derinden yaşayan güzel ilçem Çifteler… 

Tüm bu olumsuzluklara rağmen ben ve ekip arkadaşlarım her şeyden fedakarlık ederek, canla başla çalışarak ilçemizi hak ettiği en yüksek refah seviyesine ulaştırma çabası ile bir yola girdik. Sosyal adaletsizliği, çarpık kentleşmeyi, yoksulluğu uçlarda yaşayan halkımıza bir umut olarak çıktığımız bu yolda, kadın kooperatifleri kurarak hane gelirini, istihdam ofisleri kurarak işsizliği, semt atölyeleri kurarak nitelikli eleman ihtiyacını, yerinde dönüşüm projeleri ile çarpık kentleşmenin önüne geçebilmek için insanlarımızın konforunu artıracak işleri düşüncede bırakmayıp faaliyete geçirmeyi hedefliyoruz.

Çifteler, Eskişehir'in parlayan yıldızı olacak dediğimizde tüm sorunları bilerek ve bunlara kalıcı çözüm projelerimizi sunarak adımlarımızı attık. Sosyal, ekonomik ve kültürel yönleriyle bir bütün halinde ele aldığımız güzel ilçemiz Çifteler’in hak ettiği konuma ulaşması için azimle çalışmak tek amacımız. 

Bilinmelidir ki, biz Çifteler’e makamla değil gönülden bağlıyız. Çifteler için, halkımız için çalışmalarımızı hassasiyetle sürdüreceğiz. Partimizle ve çalışma arkadaşlarımızla el ele, omuz omuza, canla başla devam edeceğiz. Çifteler bizim yüreğimiz, Çiftelerliler bizim halkımız. CHP bizim partimiz ve biz Çifteler’iz, Çifteler de biz.

Çok kıymetli Çiftelerli hemşehrilerim, partili yol arkadaşlarım; Çifteler Belediye Başkan adaylığım süresince bizlere inanan yanımızda bulunan meslek kuruluşları, siyasi parti temsilcileri, esnaflarımız, muhtarlar, arkadaşlarım, medya mensupları, Cumhuriyet Halk Partisine gönül veren dava arkadaşlarım, ailem, adaylığım süresince projelerimin tanıtımında, saha çalışmalarında yanımda olan herkese, Cumhuriyet Halk Partisi Eskişehir il örgütüne, Çifteler ilçe teşkilatına minnettarım. 

Çıkmış olduğumuz bu yolda, Çifteler’de yaşayan halkımızın sorunlarına eğilerek bu sorunlara çözüm bulmak üzere çalışmalarımızı canla başla yürüteceğiz.

Hatipoğlu’nu davul ve zurnayla karşıladılar Hatipoğlu’nu davul ve zurnayla karşıladılar

Çifteler’i yeniden ‘sosyal belediyecilikle’ tanıştırmak adına, güzel ilçemizin tekrar partimiz tarafından yönetilmesi, sosyal-demokrat belediyecilik şiarı ile çalışmalar yapmak, sosyal belediyeciliği tekrar Çifteler’e getirmek en büyük gayemiz olacak. 

“Bizimle insanımız kazanacak, Çifteler kazanacak” sloganıyla ve yüksek inançla çıktığımız bu yolda esnafımız, işçimiz, köylümüz, ev hanımları, gençlerimizle tüm Çifteler birlikte kazandık.

Bizlere bu onuru bahşeden halkımıza sonsuz şükranlarımı sunarım. 

Çifteler’imizin güzel günler göreceği inancıyla hepinizi saygıyla selamlıyor, yolumuza hep birlikte devam ediyor, yine hep birlikte kardeşçe yaşayacağımız Çifteler’in sözünü veriyorum”