Tepebaşı Belediyesi, özel ve milli günlerde düzenlediği anlamlı etkinliklere devam ediyor.

Bu kapsamda gerçekleştirilen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama programında İsmail Hakkı Tonguç Erken Çocukluk Eğitim Merkezi öğrencisi çocuklar ile Metin Özöğüt Yaşam Merkezi sakini deneyimli vatandaşlar bir araya geldi. Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç da programa katılarak hem çocukların hem de deneyimli vatandaşların bayramını kutladı.

“Atatürk çok kıymetli ve hiçbir zaman unutmayacağız”

Programda çocuklara seslenen Başkan Ataç, “Cumhuriyetimizin 99’uncu kuruluş yılı kutlu olsun. Çocuklar, bu fotoğraftaki kişiyi iyi tanıyın. Atatürk, Türkiye’yi düşmanlardan kurtarmıştır. Bizim tek liderimiz var, o da Mustafa Kemal Atatürk’tür. Eğer Atatürk bu ülkeyi kurtarmasaydı bugün biz bu toplantıyı yapamazdık. Atatürk çok kıymetli ve hiçbir zaman unutmayacağız. O bizim önderimiz, başkomutanımız, ülkemizin kurucusu ve kurtarıcısı. Yaptığı işler çok kıymetli, o olmasa bizler buralarda olamazdık. Sizlerle böylesine güzel bir günde buluşmaktan çok mutlu oldum. Diliyorum nice güzel bayramlarda bir arada oluruz. Aydınlık günlerde bu bayramları daima kutlayalım. Ne mutlu Türk’üm diyene” diye konuştu.

Etkinlikte çocuklar gösteri yaparken, deneyimli vatandaşlar da şiirler okudu. Deneyimli vatandaşlar ayrıca Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi’ni de okudu. Program, alkışlar eşliğinde sona erdi.