Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Ayşe Ünlüce, gençlerin talepleri üzerine ‘ulaşımda geceyi sabaha bağlıyoruz’ projesini hayata geçirileceğini belirtmiş ve Eskişehir’de gece tramvay seferlerinin başlayacağını duyurmuştu. Proje gençlerin yanı sıra özellikle hastaneye acile ve otogara giden vatandaşlardan da taktir görmüş ve şehirde sevinçle karşılanmıştı. Ancak AK Parti MKYK Üyesi Ali Demirel sosyal medya hesabından projeye tepki göstermiş ve oldukça ağır sözlerle projeyi eleştirmişti. 

Vatandaşlardan gelen tepkiler sonrası paylaşımının bir bölümünde değişiklik yapan Demirel, bir süre sonra ise paylaşımını tamamen silmişti.

Demirel’in tepkiler üzerine kaldırdığı paylaşımı

Demirel paylaşımında şu ifadelere yer vermişti, “Bu yapılan gençlerimizi gece hayatına teşvik etmektir. Ailelerin emaneti gençlerin hayatını karartacak belki birçok genci içki, uyuşturucu ve fuhuşa itecek bu karardan dönülmelidir. Sorumlu bir vatandaş ve bir baba olarak bu konuyu sesiz kalmak mümkün değildir” ifadelerine yer verdi.

Eski Milletvekili Günay, Anadolu Üniversitesi Rektörü mü oluyor? Eski Milletvekili Günay, Anadolu Üniversitesi Rektörü mü oluyor?

Hatipoğlu: Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'ni kutluyorum

AK Parti Eskişehir Milletvekili Nebi Hatipoğlu’nun ise Ünlüce’nin çalışmasını destekleyen mesajı, ‘AK Parti Eskişehir’de nelee oluyor dedirtti. Hatipoğlu açıklamasında şu ifadelere yer verdi, “ Eskişehir'de büyük eksiklikler olan ve yerel seçim kampanyamızda yüksek sesle dile getirdiğimiz iki vaad; gece 24.00'dan sonra toplu taşıma (Baykuş Seferleri) ve öğrencilerimiz için ulaşımda abonman kart uygulaması hayata geçirildi. Öncelikle Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'ni kutluyorum. Kentimiz için önemli 2 eksik giderilmiş oldu. Bir tek abonmanda 250 TL mevcut durumdan daha avantajlı olmasına rağmen yine de çok. Bu kent öğrencilere çok şey borçlu.  Ayşe Hanım'dan rica etmiş olalım; bu rakam bir kez daha gözden geçirilebilir.

Şunu da eklemeden geçemeyeceğim; seçim yarışında kentin eksiklerinin dile getirilmesinin ve vatandaşa yönelik vaadler sunulmasının önemi umarım kavranmıştır”