AK Parti Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nebi Hatipoğlu, Cumhur İttifakı paydaşları ile Alpu ilçesini ziyaret etmiş ve ziyarette kullandığı sözler ilçenin BBP adayının tepkisini çekmişti. 

Hatipoğlu “Bildiğiniz gibi Cumhur İttifakı'nın Alpu’da bir adayı var o kişi de Alparslan Kokulu'dur” ifadelerini kullanmıştı. 

Birçok bölgede BBP ile Cumhur İttifakı çatısı altında seçime girilirken, Cumhur İttifakı’nın adayı Nebi Hatipoğlu’nun Alpu’da kullandığı sözler BBP’liler tarafından tepkiyle karşılanmıştı. 

Demirtaş Hatipoğlu’na tepki göstermişti 

BBP’nin Alpu adayı Rafet Demirtaş “31 Mart akşamı görüşeceğiz. Bizi Eskişehir seçti, nerede ne yapacağımızı ne konuşacağımızı iyi biliriz. Söz çıkana kadar senin esirin, çıktıktan sonra siz sözün esirisinizdir denir. Konuşurken düzgün konuşmak lazım. Bazı kelimeler telaffuz edilmiş olabilir biz bunun yorumunu 31 Mart akşamı Alpu seçmenine bırakıyoruz. Ben BBP’den aday olmakla çok doğru bir karar aldım. Biz bu kararı Alpu halkı seçmenlerimle beraber aldık. Alpu seçmeni bizim yanımızda” demişti.

AK Parti Eskişehir sessizliğe büründü AK Parti Eskişehir sessizliğe büründü

Mustafa Destici Alpu’da miting yapacak 

Bu gelişmelerin ardından BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Alpu’da miting yapma kararı aldı. Destici, 17 Mart 2024 Pazar günü saat 14’te Alpu ilçe merkezinde düzenlenecek mitinge katılacak.