Bakan Yerlikaya, resmi sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Eskişehir dahil 10 ilde gerçekleştirilen 'Bozdoğan-36' operasyonunda 72 şüpheli gözaltına alındı. Teröristlere göz açtırmayacağız. Emniyet güçlerimiz, milletimizin huzuru ve birliği için kararlılıkla çalışmaya devam edecek." ifadelerine yer verdi.

Operasyonların, Emniyet Genel Müdürlüğü TEM Daire Başkanlığı ve İstihbarat Başkanlığı koordinasyonunda, Eskişehir dahil olmak üzere Mardin, Antalya, Elazığ, Adıyaman, Diyarbakır, İstanbul, Balıkesir, Hakkâri ve Şanlıurfa'da gerçekleştirildiği belirtildi. Şüphelilerin terör örgütü faaliyetlerinde bulundukları ve çeşitli suçlara karıştıkları tespit edildi.

Operasyonlar neticesinde ruhsatsız tabanca, kurusıkıdan çevirme tabanca, av tüfeği ve dijital materyal gibi delillere el konulduğu bildirildi.

Eskişehir'de sahte dekontla vurguna rekor ceza Eskişehir'de sahte dekontla vurguna rekor ceza

Bakan Yerlikaya, operasyonlara katılan güvenlik güçlerini tebrik ederek, "Kahraman polislerimizin başarısı için dua ediyoruz. Milletimizin desteği ve duaları sizinle." şeklinde mesajını tamamladı.