Açılışta konuşan eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin Eskişehir’de belediye başkan adaylarının çoğunlukla genç olmasından memnuniyet duyduğunu söyledi. 

Ergin “Bugün bu genç aday kardeşlerimizin ofis açılışlarına, seçim bürosu açılışlarına katılmaktan, onlarla beraber olmaktan büyük bir mutluluk onur duyduğumu ifade edeyim. DEVA Partisi bundan tam dört yıl önce kuruldu. Dördüncü yaş günümüzü 8 Mart'ta kutladık. İyi ki kurmuşuz. Türkiye'nin bu kadar sıkıntılar içerisinde olduğu, gerçeklerin bu kadar gizlendiği, topluma gerçek dışı bilgilerin verildiği bir ortamda doğruları haykıran bu ülkenin geleceği için bu ülkenin, bu toplumun orta uzun vadede sela bacakları çalışıp eylem planları olarak toplumla paylaşan ve bu siyaseti yaparken de asla yalan söylemeyen, asla hakaret dili kullanmayan ve asla yapamayacağı bir sözü vermeyen, rasyonel politikalar vaat eden siyasi hareket ortaya koyduk. Bizim Deva Partisi olarak kuruluştan itibaren bu ülkenin insanlarının sorunlarını ortak yatay paydada kesen, sorunlarını masaya yatırarak bu sorunlara çözüm önerileri üreten ve bu ülke insanının kuzeyiyle, güneyiyle, doğrusuyla, batısıyla hepsini kucaklayan ve Türkiye partisi olma yolunda önemli bir dört yılı geride bıraktık. DEVA Partisi bir ideoloji partisi değil, deva herhangi bir ideolojiyi savunmak, onu yüceltmek, kutsamak için kurulmuş bir parti değil. DEVA Partisinin ideolojisi seksen beş milyon. DEVA Partisi çerçeve itibariyle tam demokrasiyi egemen kılmak için yola çıktı. Hukuk devletini inşa etmek için yola çıktı. DEVA Partisi kalkınmayı temin etmek ve hayat pahalılığını sonlandırmak için yola çıktı. Seksen beş milyonu mutlu etmek için yola çıktı. Türkiye sevdasıyla yollara çıkan ve hiçbir maddi karşılık gözetmeden de siyaset  yapılabileceğini gösteren adaylarımıza tekrar teşekkür ediyorum. İnşallah 31 Mart akşamı ipi göğüsleyecekler” şeklinde konuştu.

DEVA Partisi Eskişehir İl Başkanı Avukat Resul Ertürk, Odunpazarı Belediye Başkan Adayı Yunus Korkmaz’ın vizyon sahibi, genç ve dinamik bir aday olduğunu belirterek, “Ben Odunpazarı seçmeniyim. Diğer adaylara bakıyorum ve gençliğin gücüne inanıyorum diğer adaylara bakıyorum ve bu ilçeyi bir mimar yönetmeli diyorum diğer adaylara bakıyorum ve Odunpazarı DEVA belediyeciliği ile tanışmalı diyorum. DEVA Partili tüm belediye başkan adaylarımız örnek bir seçim süreci yürütmekteler sizlerin huzurunuzda onlara tek tek teşekkür ediyorum.

“Bazı adayların ciddiyetini kaybettiğini görüyoruz”

"Emek ve alın teri ile çalıştıkları seçim sürecinden hiç kimseye taş atmadan güller karanfiller dağıtarak sevginin gücüyle iyiliğin galip gelmesi için mücadele ediyorlar. Ancak bazı adayların ciddiyetini kaybettiği seçim ortamının stresini halkın gözü önünde attığını görüyoruz gülüp geçiyoruz. Kelime oyunlarıyla proje tanıtımı yapmanın kimseye fayda etmeyeceğini biliyoruz. Yapabileceğimiz projeleri halkımıza sunuyoruz"

AK Parti Eskişehir sessizliğe büründü AK Parti Eskişehir sessizliğe büründü

“Halkımızın hafızasını kimse küçümsemesin”

"Bizim ilk seçimimiz ilk vaatlerimiz halkımızı kandırmaktan, hayali projelerden uzak duruyoruz. İlk kez halkımıza söz vereceğiz ve seçilirsek her sözümüzün arkasında duracağız. Diğer partiler defalarca halkımızın oyunu istediler, vaatler verdiler. Kaçını tutabiliyorlar bir bakmak lazım. Halkımızın hafızasını kimse küçümsemesin. Pek yakın bir süreçte genel seçimleri geride bıraktık. Kimler neler dedi nerelerden seçildi. Şimdi nerelerden seçime giriyor? Bunlar kolay unutulacak şeyler değil.  Şehir gündeminin su özelinde konuşulduğunu görüyoruz. Su pahalıysa, mazot da pahalı, toplu taşıma ücreti pahalıysa, elektrik de pahalı halkımız yoruldu kavgalardan köşe kapmacalardan. Eskişehirli her bir vatandaşımızın hayat standardını yükseltmek için çaba vermeli tüm siyasi partiler tüm adaylar. Biz aklı selimle, istişare ile adalet ile şehrimizi yönetmeye talibiz” 

Geniş katılımın olduğu açılışa vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Açılışa eski Adalet Bakanı, DEVA Partisi Teşkilat İşleri Başkanı, Ankara Milletvekili Sadullah Ergin, DEVA Partisi İl Başkanı Av. Resul Ertürk, Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Av. Çelik Erimez, Tepebaşı Belediye Başkan Adayı Mustafa Özkarayanık, Alpu Belediye Başkan Adayı Gökhan Memiş, Çifteler Belediye Başkan Adayı Mustafa Taşkın, Beylikova Belediye Başkan Adayı Sertal Özuçak, Mahmudiye Belediye Başkan Adayı Sabriye Elbastı, Sivrihisar Belediye Başkan Adayı Mali Müşavir Davut Çelik, yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.