İşte İYİ Parti’nin Büyükşehir ve Odunpazarı adayları: Edizgil açıkladı İşte İYİ Parti’nin Büyükşehir ve Odunpazarı adayları: Edizgil açıkladı

Ali Babacan liderliğindeki DEVA Partisi’nin yeni Eskişehir İl Başkanı atandı. Vekaleten yürütülen il başkanlığına Resul Ertürk getirildi. 


Partinin il başkanvekili Masum Güler toplantıda söz alarak “Yapılan bu atamanın Eskişehir’imize, DEVA Partimize hayırlı olmasını diliyorum. Yeni dönemde yeniden bir yapılanmayla daha güçlü bir şekilde Eskişehir siyasetinde partimizin yer bulacağına inanıyorum. Resul Ertürk Başkanımızı yapacağı çalışmalarda destekliyor, kendisine başarılar diliyorum.” dedi. 

Yeni başkan Resul Ertürk ise “DEVA Partisi ülkemizin geleceğinin gençlerin elinde olduğunu belirten ve gençlere yatırım yapan, gençlere fırsat eşitliği sunan bir parti. Bu anlamda beni il başkanlığı görevine uygun gören başta genel başkanımız sayın Ali Babacan, teşkilat işleri başkanımız Sadullah Ergin, seçim işleri başkanımız, parti sözcümüz İdris Şahin ve genel sekreterimiz Sanem Oktar olmak üzere tüm genel merkez yönetim kurulu üyelerimize şükranlarımı iletiyorum. Heyecanlıyız, almış olduğumuz sorumluluğun bilinciyle çok çalışacağız. Gençlerle yol yürümek istediklerini düşünceden eyleme dönüştüren Genel Başkanımız Ali Babacan’ın genç nüfusun fazla olduğu şehrimize genç bir birey olarak beni uygun görmeleri son derece mutlu etmiş ve geleceğe dair umutlarımızı arttırmıştır. Şehrimizin tüm gençlerini partimize bekliyoruz. Beraber yol yürümek istiyoruz” ifadelerini kullandı.