ETB Başkanı Murat Diri, Süper Lig'de fırtına gibi esilen, Avrupa kupalarında yıllar sonra Eskişehirspor’un sahne olduğu süreçte birilerinin tekere çomak soktuğunu ve takımın bugün gelinen noktada tek sorumlusunun ‘Önce Güven’ diye ortaya çıkanlar olduğunu söyledi.

Diri açıklamasında sert ifadeler kullanarak bugün 'Önce Güven'cilerin takımı soyduğunu iddia ederek şu görüşlere yer verdi:

Takım Avrupa’ya gitti.

11 yıl önce Avrupa'ya gitmeye hak kazanmış ve gitmiştik. Ne güzel senelerdi.

Bir kesim alçak neyi beğenmedi, neden rahatsız oldu?

Eskişehirspor’umuz Avrupa kupalarında oynuyor, Türkiye kupalarında fırtına gibi esiyor, Süper Ligin korkulu deplasmanı, kadrosunda Dede, Kamara ve Tello gibi yıldızlar milli takım oyuncuları Türkiye'nin en gözde genç oyuncuları olan, İstanbul hegomanyasına kafa tutup Kulüpler Birliği başkanlığını İstanbul'un elinden alarak kendi kulüp başkanı olan bir kulüpte neyi beğenmediniz soruyorum?

Rabbim sizi ıslah etsin!

Bu alçaklığa kandırılıp uyanlar olduğu gibi bu alçaklığı bizzat yapanlar organize edenler oldu. Bizlere iftira atıp Protesto etmiyoruz diye 'Halilci' diyenler oldu. Halbuki biz onlar gibi alçak değil sadece Eskişehirsporluyduk. Hayallerimizin hepsi birer birer gerçekleşiyordu. Hani şimdi nerede o gün 'Önce Güven' diye ortada gezenler hiçbirisi yok. Camiada her zaman fitne çıkarıp hareket ederler. Allah biliyor. Önce Güven diye ortada gezen kim varsa bugün kulübün geldiği durumun sorumlusudur. Güzelim takımı soydular. Rabbim sizi ıslah etsin...