AK Parti Eskişehir milletvekili adayı olan Dönmez, Eskişehir'in Han ilçesine doğal gaz verilmeye başlanması dolayısıyla düzenlenen törende yaptığı konuşmada, siyasetin samimiyet, gönül, doğruluk ve dürüstlük, millete verilen sözü tutma işi olduğunu söyledi.

Milletin isteklerini kendilerine rehber edindiklerini belirten Dönmez, "İşte bu yüzden AK Parti milletin partisi. İşte bu yüzden AK Parti yatırımın, projelerin, istihdamın, büyümenin, gelişmenin partisi. Milletimiz AK Parti'yi gönlünde bu duygularla büyüttü, bugünlere getirdi. Her seçimde yeni zaferlerle 'Durmak yok, yola devam' dedi. Biz de sizlerden aldığımız destekle durmadık, yılmadık, pes etmedik. Han'a müjdelerle geldik." ifadesini kullandı.

"Eskişehir'i üretimin, istihdamın merkezi haline getireceğiz"

Bakan Dönmez, her gün yeni bir müjdeyle milletin karşısına çıktıklarını ifade ederek şunları anlattı:

"Cumhuriyet tarihimizin en büyük petrol keşfini Cudi Gabar'da yaptık. Günlük 100 bin varil üretecek yeni bir saha keşfettik. Sahamıza şehit öğretmenimiz Aybüke Yalçın'ın adını verdik. Allah rahmet eylesin, cennetiyle muamele eylesin inşallah. Bir zamanlar o dağlar teröristlerin yuvasıydı. Nice evladımızı, nice vatan evladını şehit ettiler. Ne zaman ki Türkiye kendi tankını, uçağını, silahını, topunu, tüfeğini yapar oldu, dağlarda bahar temizliği başladı, terör yuvaları yerle bir edildi. Şimdi oralarda petrol arıyoruz, buluyoruz da hamdolsun. Şu günlerde terör örgütünün elebaşları bas bas bağırıyor 'Durdurun operasyonları' diye. Peki, ses kimden geliyor? Muhalefetten. Ne diyorlar? 'İktidara gelirsek operasyonları durduracağız.' Operasyonlar durursa ne olur? Oralar tekrar terör yuvası olur. Başladığımız petrol üretimi durur. Bölgeye yeniden kan, gözyaşı hakim olur. Hanlı kardeşlerim buna izin verir mi, vermez."

Asgari ücret zammı için alt sınır belli oldu Asgari ücret zammı için alt sınır belli oldu

Teknolojiye yapacakları yatırımlarla Eskişehir'i havacılık ve uzay teknolojileri, raylı sistemler, yazılım ve animasyon geliştirmenin merkezi yapacaklarını kaydeden Dönmez, "Organize sanayi bölgelerine yatırımlarımızı yapacağız. İhracat odaklı sanayi anlayışımızla Eskişehir'i üretimin, istihdamın merkezi haline getireceğiz. Çiftçimize destek olacağız. Kaliteli tarımsal üretim için yatırımlar yapacağız. İyi tarım, organik tarım ve akıllı tarım yapılan arazileri artıracağız. Tüm bu yatırımlar, Eskişehir'i üretimin olmazsa olmazı yapacak." değerlendirmesinde bulundu.

Dönmez, hedeflerinin büyük ve güçlü Türkiye vizyonu, her alanda bağımsız bir ülke olduğuna dikkati çekti.

Bu uğurda millete hizmet aşkıyla çalışmaya devam ettiklerini söyleyen Dönmez, "Bir arada duramayan, hiçbir gelecek vizyonu olmayan 'Altılı Masa' bunu anlamaz. Onlar yalnız kendi menfaati için çalışır. Bu yolda terör örgütleriyle işbirliği yapmaktan çekinmez. 14 Mayıs'ta bunlara cevabı sandıkta vereceğiz inşallah." diye konuştu.

Daha sonra Bakan Dönmez ve beraberindekiler, ilçeye verilen doğal gaz için meşale yaktı.