alexa

banner912

banner766

Eğitime 'check-up' sistemi getirdiler

ES Test Çözüm Eğitim Merkezi, check-up sistemli eğitim modeli ile Eskişehirli öğrenci ve velilere kolay ve etkili eğitimin kapılarını açıyor. Konusunda uzman ve deneyimli kadrosu ile 2018-2019 eğitim öğretim yılı için kayıtları devam eden kurumda rehberlik desteği ile profesyonel deneme sınavları yapılmakta.

EE | Özel 26.07.2018, 17:21 27.07.2018, 14:45 ABONE OL: google news
Eğitime 'check-up' sistemi getirdiler

Es Test Çözüm check-up sistemli eğitim modeli nedir?

Öğrencinin okuldaki eğitim-öğretimine takviye olunması amacıyla kurulan eğitim kurumlarının yanı sıra son yıllarda kurs merkezi adı altında açılan eğitim kurumlarının da sayısı artıyor. Veliler, eğitim kurumlarını dolaşarak bütçelerine en uygun olanını seçmeye çalışıyor. Bir öğrenciye derslerinde yardımcı olmak yerine ders çalışma tekniklerinin öğretilmesi daha faydalı olacaktır. Es Test Çözüm eğitim kurumlarında öğrencilerin derslerine yardımcı olmanın yanı sıra ders çalışma tekniklerini ve sınavlarda çıkabilecek soru tekniklerini de öğretmektedir. Eğitim Kurumları her öğrenci tipine uygun eğitim yerleri değildir. Bazı öğrenciler vardır ki eğitim kurumlarından yararlanır, bazı öğrenciler vardır ki eğitim kurumlarından ziyade özel yani birebir eğitime ihtiyaç duyar. Bu nokta da öğrenci ve velileri bilgilendirmek gerekir. Olaya tamamen ticari açıdan bakmak, kapıdan giren her öğrencinin parasını ve kaydını almak etik olmayan bir davranıştır. Genellikle eğitim kurumları birçok vaatte bulunur ve dört işlemi bile yapamayan öğrencinin bile kaydını yaparlar. Tabi bunu yapmayan eğitim kurumları da vardır.

İlgi odaklı ve başarı hedefli

Eğer bir öğrencinin okul temeli yoksa, defalarca okulunda öğretmeni değişmişse, okul karnesinde her yıl mutlaka belirli derslerden zayıflar getirmişse, o öğrenci 20 kişilik bir dershane sınıfında yine anlamayacaktır. Bu tip öğrencilerin özel ilgiye ihtiyacı vardır. Es Test Çözüm Kurumları bu durumda tercih edilmesi gereken kurumdur. Es Test Çözüm Kurumlarında bu tip öğrenciler için ilgi odaklı ve başarıyı hedefleyen imkanlar sunmaktadır. Başarılı öğrencilerin ise geçmişten gelen temelsizlik gibi bir problemleri olmadığından eğitim kurumları onlar için kamçılayıcı güç olmaktadır. Normal düzeyde ya da çok başarılı öğrenciler eğitim kurumlarından sayısız şekilde faydalanabilirler. Deneme sınavlarında rekabet ortamına girerler daha da motive olurlar, sınıf iniş çıkışları yaşarlar. Var olan temellerine yeni bilgiler katarlar. Diğer yandan öğrenmek amacıyla gelen temelsiz öğrenci eğitim kurumunun sınıf ortamında yalnızca öğretmenin anlattıklarıyla gözle görülür bir ilerleme kaydedemediği gibi, kendisine güvenini kaybeder, eğitim kurumuna gönderildiği halde başarısız olduğu için de ailesinden tepki alır. İşte en tehlikeli olan bu durum öğrenciyi derslerinden soğutur ve var olan başarısızlığına başarısızlık katar.

Es Test Çözüm Kurumlarının farkı

  • Öğrencinin test çözme becerisini alışkanlık haline getirir.
  • Öğrenciye rekabet duygusu kazandırır.
  • Öğrenciye sınav sistemi hakkında bilgi verir.
  • Öğrencinin var olan bilgilerine , yenilerini ekler.
  • Öğrenciyi olumlu yönde motive eder .
  • Veli memnuniyeti önemlidir.
  • Çok olumsuz olan deneme sınav sonuçları karşısında pes etmez.

Es Test Çözüm Eğitim Kurumları adres: Kıbrıs Şehitleri Caddesi. Postane Çıkmazı Sk. Yasin İş Merkezi Kat:1/101 Odunpazarı

Şube: Hoşnudiye Mahallesi, İskender Sk. No:5 Tepebaşı

İletişim Bilgileri: 0 850 480 00 26 -  0 530 684 63 26

Yorumlar (0)
banner914
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 11 Nisan 2021
İmsak 04:52
Güneş 06:20
Öğle 13:04
İkindi 16:44
Akşam 19:38
Yatsı 21:01

Gelişmelerden Haberdar Olun

@