alexa

banner912

banner766

Alkan: Eskişehir'deki vaka sayılarını bilmek zorundayız

Eğitim Sen Eskişehir Şube Baskanı Faik Alkan, 12 Ekim’de okulların açılması planı ile ilgili yaptığı açıklamada "12 Ekim’de okullar açılırken Milli Eğitim’in çalışmaları güven vermiyor. Vaka sayılarını Eskişehir'de açık bir şekilde bilmek zorundayız. Mart ayında kapatılan okullar hâlâ aynı koşullarda bulunmaktadır. Yardımcı personel yok, para yok bütün yük velilerin sırtında" dedi.

Eğitim 07.10.2020, 15:02 08.10.2020, 13:18 ABONE OL: google news
Alkan: Eskişehir'deki vaka sayılarını bilmek zorundayız

Alkan "Okulların kısmi olarak yüzyüze eğitime başlama kararının  Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanmasından sonra temel sorunlar ortada durmaktadır. Martta beri değişen nedir? Yüzyüze eğitime geçmek temel hedef olmalıdır fakat kötü yönetilen pandemi süreci ister istemez velilerde ve öğretmenlerde soru işaretleri doğurmaktadır. Salgın, Türkiye’de toplum ve halk sağlığı için hâlâ bir tehdittir. Sonuçta öğrenci ve öğretmenler toplu ulaşımla okula gidecekler, okul içerisinde etkileşimde bulunup tekrar ailelerinin yanına dönecekler. Tam bu noktada asıl olan konular önümüzde duracaktır” dedi.

"Yardımcı personel yok, para yok bütün yük velilerin sırtında"

Alkan "Vaka sayılarını Eskişehir'de açık bir şekilde bilmek zorundayız. Mart ayında kapatılan okullar hâlâ aynı koşullarda bulunmaktadır. Yardımcı personel yok, para yok bütün yük velilerin sırtında. Yüz yüze eğitimde kararın velilere bırakılmasının eğitimde var olan eşitsizliği daha da derinleştirecek. Parası olan kurslara gönderecek ve kamusal eğitim bitme noktasına gelecek. Seyreltilmiş sınıflar için çalışma ilimizde şu an için paylaşılmış değil. Öğretmen ihtiyacı nasıl karşılanacak? Tablet dağıtmak ile bu sorun çözüldü demek yanlış bir ifadedir. Fatih Projesi ne oldu? En önemlisi özel eğitim gerektiren öğrenciler konusunda atılacak adımlardır. Bir çoğunda kronik rahatsızlık bulunan bu öğrencilerimize eskisi gibi eğitim verilemez. Özel seanslarla bu iş yapılmalıdır. Tıpkı özel rehabilitasyon merkezlerinde  olduğu gibi. Pansiyonlarda yapılan hazırlıklar az öğrenci düşünüldüğünde Eskişehir için yeterli düzeyde. Sayı artışında durumda dezenfektan ve maske dışında fiziki olarak odalarda önlem nasıl alınacak?” diye konuştu.

Yorumlar (0)
banner914
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 11 Mayıs 2021
İmsak 04:00
Güneş 05:40
Öğle 12:59
İkindi 16:52
Akşam 20:08
Yatsı 21:42

Gelişmelerden Haberdar Olun

@