banner863

banner871

banner872

banner873

banner878

banner867

banner874

banner875

banner876

banner766

Alkan: Eskişehir'deki vaka sayılarını bilmek zorundayız

Eğitim Sen Eskişehir Şube Baskanı Faik Alkan, 12 Ekim’de okulların açılması planı ile ilgili yaptığı açıklamada "12 Ekim’de okullar açılırken Milli Eğitim’in çalışmaları güven vermiyor. Vaka sayılarını Eskişehir'de açık bir şekilde bilmek zorundayız. Mart ayında kapatılan okullar hâlâ aynı koşullarda bulunmaktadır. Yardımcı personel yok, para yok bütün yük velilerin sırtında" dedi.

Eğitim 07.10.2020, 15:02 08.10.2020, 13:18
Alkan: Eskişehir'deki vaka sayılarını bilmek zorundayız

Alkan "Okulların kısmi olarak yüzyüze eğitime başlama kararının  Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanmasından sonra temel sorunlar ortada durmaktadır. Martta beri değişen nedir? Yüzyüze eğitime geçmek temel hedef olmalıdır fakat kötü yönetilen pandemi süreci ister istemez velilerde ve öğretmenlerde soru işaretleri doğurmaktadır. Salgın, Türkiye’de toplum ve halk sağlığı için hâlâ bir tehdittir. Sonuçta öğrenci ve öğretmenler toplu ulaşımla okula gidecekler, okul içerisinde etkileşimde bulunup tekrar ailelerinin yanına dönecekler. Tam bu noktada asıl olan konular önümüzde duracaktır” dedi.

"Yardımcı personel yok, para yok bütün yük velilerin sırtında"

Alkan "Vaka sayılarını Eskişehir'de açık bir şekilde bilmek zorundayız. Mart ayında kapatılan okullar hâlâ aynı koşullarda bulunmaktadır. Yardımcı personel yok, para yok bütün yük velilerin sırtında. Yüz yüze eğitimde kararın velilere bırakılmasının eğitimde var olan eşitsizliği daha da derinleştirecek. Parası olan kurslara gönderecek ve kamusal eğitim bitme noktasına gelecek. Seyreltilmiş sınıflar için çalışma ilimizde şu an için paylaşılmış değil. Öğretmen ihtiyacı nasıl karşılanacak? Tablet dağıtmak ile bu sorun çözüldü demek yanlış bir ifadedir. Fatih Projesi ne oldu? En önemlisi özel eğitim gerektiren öğrenciler konusunda atılacak adımlardır. Bir çoğunda kronik rahatsızlık bulunan bu öğrencilerimize eskisi gibi eğitim verilemez. Özel seanslarla bu iş yapılmalıdır. Tıpkı özel rehabilitasyon merkezlerinde  olduğu gibi. Pansiyonlarda yapılan hazırlıklar az öğrenci düşünüldüğünde Eskişehir için yeterli düzeyde. Sayı artışında durumda dezenfektan ve maske dışında fiziki olarak odalarda önlem nasıl alınacak?” diye konuştu.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 29 Ekim 2020
İmsak 05:52
Güneş 07:16
Öğle 12:47
İkindi 15:40
Akşam 18:07
Yatsı 19:26
Günün Anketi Tümü
Eskişehirspor İlhan Var ile başarılı olur mu?
Eskişehirspor İlhan Var ile başarılı olur mu?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@