Bakanlığa 'Andımız' çağrısı

Türkiye Kamu-Sen üyeleri Hamamyolu Caddesi’nde bir araya gelerek, Andımız’ı okudu ve Danıştay 8. Daire’nin almış olduğu kararı bir kez daha hatırlattılar.

Bakanlığa 'Andımız' çağrısı

Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi Haydar Urfalı, Andımız’ın okunmasının ardından yaptığı açıklamada, “Yargı kararı dedi ki; Öğrenci Andı ayrıştırıcı değil bilakis Türk milli kimliği oluşturulması açısından birleştirici bir unsurdur. Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2009 yılındaki Andımızla ilgili bu savunmasını hiçe sayarak, Danıştay’ın kararına itiraz etmesi bizleri ayrıca üzmüştür. Devlette devamlılığın bir gereği olarak Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2009’daki görüşlerine uygun davranmasını, itirazından vazgeçerek okullarda Öğrenci Andı’nın yeniden okutulması için gerekli düzenlemeyi yapmasını beklemekte ve istemekteyiz” diye konuştu. 

Eğitim Bir-Sen Şube Başkanı Muammer Karaman’ın Andımız ile ilgili açıklamalarını da eleştiren Urfalı, “Danıştay’ın Öğrenci Andı kararına ilk tepki gösterenler arasında bir de adı memur sendikası olan ama yaptıkları sendikacılıkla bağdaşmayan bir kuruluş var. Bunlar memur sorunlarına karşı kafalarını kuma gömer ama iş Türk düşmanlığı oldu mu girdikleri delikten bir anda fırlar, 81 ilde basın açıklaması yaparlar. Türk kimliğini yok etme gayreti içinde her türlü fitneye başvuranlara inat, biz işte burada bir kez daha haykırıyoruz; Türküm, doğruyum, çalışkanım. Varlığım Türk varlığına armağan olsun. Ne mutlu Türk’üm diyene” diye konuştu. 

Türkiye Kamu-Sen’in etkinliğine Milliyetçi Hareket Partisi Eskişehir teşkilatı da destek verdi.

Güncelleme Tarihi: 26 Ekim 2018, 23:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER