alexa

banner912

banner766

Eskişehir'de ilk ders zili heyecanı: Milli Eğitim Müdürü Cırıt'tan çağrı

Eskişehir'de 137 bin 785 öğrenci eğitim-öğretim dönemine başladı. İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, velilere, öğretmenlere ve eğitim çalışanlarına önemli çağrıda bulundu.

Eğitim 06.09.2021, 11:33 06.09.2021, 15:08 ABONE OL: google news
Eskişehir'de ilk ders zili heyecanı: Milli Eğitim Müdürü Cırıt'tan çağrı

Eskişehir'de 137 bin 785 öğrenci ve 10 bin 605 öğretmen yeni eğitim öğretim dönemine yüz yüze başladı. Aylar sonra sıralarına dönen öğrenciler, öğretmenleriyle bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadı. 

Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, yeni eğitim-öğretim dönemine ilişkin açıklamasında velilere, öğretmenlere ve tüm eğitim çalışanlarına önemli çağrıda bulundu. Cırıt, "Eğitim öğretim sürecinin sağlıklı bir şekilde devam etmesi için 12 yaş üstü kronik hastalığı olanlar ile 15 yaş üzerindeki öğrencilerimizin, velilerimizin, öğretmenlerimizin ve eğitim çalışanlarımızın aşı sürecini tamamlayarak bizlere destek olmasını bekliyoruz" dedi. 

"Bilimin ışığındaki önlemler rehberliğinde normal hayata geçişin gerçekleştiği şu günlerde artık ülkemizde de yüz yüze yeni bir eğitim öğretim yılına daha başlamanın heyecanını ve mutluluğunu yaşıyoruz. 6 Eylül'de başlayacak olan yeni eğitim öğretim yılının çocuklarımıza, gençlerimize, velilerimize, öğretmenlerimize, eğitim camiamıza ve milletimize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum" diyen Cırıt şöyle konuştu;

"Eskişehir'de 513 okul ve kurumda, 10 bin 605 öğretmen ile birlikte 137 bin 785  öğrencimiz eğitime başlarken, tüm dünyayı etkisi altına alan salgın nedeniyle uzak kaldığımız okullarımıza tekrar kavuşmanın mutluluğunu yaşamaktayız.Yüz yüze eğitimin başlamasını sizler gibi bizler de çok özledik. Çocuklarımız ile birlikte İstiklal Marşımızı okuyup, okul bahçelerinde koşmalarını, cıvıltılarını, neşelerini, okul koridorlarını doldurmalarını, kısacası normal hayatı çok özledik. 

Sevgili öğrencilerimiz ve değerli velilerimiz, Birinci önceliğimiz, tüm sağlık önlemlerini alarak okulları açık tutmaktır. Bununla ilgili tüm önlemlerimizi de aldık. Bu önlemlerin takipçisi olacağız. Okul yöneticilerimiz, öğretmenlerimiz ve eğitim camiamız, titiz ve hassasiyetle eğitim öğretime hazır durumdalar. İçiniz ferah, gönlünüz rahat olsun. Değerli Öğretmenlerimiz, Çocuklarımızın vatanımıza ve milletimize hayırlı, millî ve manevi değerlerine bağlı bireyler olmalarında siz öğretmenlerimizin payı tartışılmaz. Salgınla mücadele kapsamında yüz yüze eğitim uygulamalarının sağlıklı bir şekilde sürdürülebilmesi için öğrencilerimizin, maske, mesafe ve hijyen kuralları başta olmak üzere alınan tüm tedbirlere titizlikle riayet edilmesi noktasında rehberlik etmenizi ve rol model olmanızı bekliyoruz.

 Bu duygu ve düşüncelerle yeni eğitim öğretim yılının ülkemize, milletimize, Eskişehirimize ve eğitim camiamıza, başarılarla dolu, hayırlı bir yıl olmasını temenni ediyor; değerli öğretmenlerimize, geleceğimizin teminatı sevgili öğrencilerimize sağlık, huzur ve başarılar diliyorum" 

Kaynak: www.eskisehirekspres.net
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 16 Eylül 2021
İmsak 05:07
Güneş 06:32
Öğle 12:58
İkindi 16:29
Akşam 19:15
Yatsı 20:34

Gelişmelerden Haberdar Olun

@