alexa

banner912

banner766

Eskişehir'de Milli Eğitim Müdürü'nden okullar için kritik çağrı

İlköğretim Haftası töreninde konuşan Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, herkesi aşı olmaya davet ederek "Pandemi sürecinin tam manasıyla bitmesi, sevdiklerimizi korumamız, sanayinin en üst düzeyde çalışması, bakkal Mehmet amcanın dükkanı kapatmaması, lokantacı Ahmet abinin çalışanlarını işten çıkarmaması, evlatlarımızın okullarına güvenle gidip gelmesi, büyüklerimizin ziyaretine gidebilmemiz için lütfen aşı olalım" dedi.

Eğitim 13.09.2021, 15:46 15.09.2021, 14:22 ABONE OL: google news
Eskişehir'de Milli Eğitim Müdürü'nden okullar için kritik çağrı

2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı İlköğretim Haftası etkinlikleri; Eskişehir İl Millî Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, ilçe milli eğitim müdürleri, müdür yardımcıları, şube müdürleri ve okul müdürlerinin katılımı ile vilayet meydanında çelenk sunma töreniyle başladı. Tören, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve şehitlerimiz ile ebediyete intikal eden öğretmenler için saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunması ile devam etti.

"Okullarda eksik yok"

Eskişehir genelinde 425 okulda 137 bin öğrencinin eğitim öğretime başladığını söyleyen Cırıt "Okullarımızda temizlik malzemesi, hijyen ve maske anlamında herhangi bir malzeme ihtiyacımız yoktur. Bakanlığımız tüm bu ihtiyaçlarımızı fazlasıyla karşılamıştır. Salgın süreci çerçevesinde Bakanlığımızın hazırladığı algoritmaya uyarak okullardaki tedbirlerimizi maksimum düzeyde uyguluyoruz” dedi. 

Müdür Cırıt'tan kritik çağrı 

Herkesi aşı olmaya davet eden Cırıt, "Pandemi sürecinin tam manasıyla bitmesi, sevdiklerimizi korumamız, sanayinin en üst düzeyde çalışması, bakkal Mehmet amcanın dükkanı kapatmaması, lokantacı Ahmet abinin çalışanlarını işten çıkarmaması, evlatlarımızın okullarına güvenle gidip gelmesi, büyüklerimizin ziyaretine gidebilmemiz için lütfen aşı olalım. Aşı bu hastalığın yayılmasını ve hastalanırsak hastalığın daha hafif geçmesini sağlar. PCR testimizi muhakkak yaptırmamız, aşı olmayan arkadaşlarımızın en önemli ödevidir. Hem kendisi, hem ailesi hem de öğrencileri için bu şarttır. Hasta olmadığınızı zannederken hastaysanız eğer, bu hastalığı tüm sınıfa, ailenize, çevrenize bulaştırma hakkınız yok" dedi. 

Kaynak: www.eskisehirekspres.net
Yorumlar (2)
Abdullah 3 gün önce
Aşı olanların bulaştırma riski yok mu? Bir aşısızlar mı hasta olup bulaştırıyor.
Ukab UKABE 3 gün önce
Eeeee okullardan istenen hijyen aidatı nedir?peki. Şaka mı bu?
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 16 Eylül 2021
İmsak 05:07
Güneş 06:32
Öğle 12:58
İkindi 16:29
Akşam 19:15
Yatsı 20:34

Gelişmelerden Haberdar Olun

@