alexa

banner912

banner766

Eskişehir'den bakanlığın o kararına tepki: Öğretmenler sahipsiz değil

Milli Eğitim Bakanlığı, 19 Nisan 2021 tarihli kararı ile öğrencilerin uzaktan veya yüz yüze eğitime katılmamaları durumunda öğretmenlerin ders ücretlerinin kesileceğini açıkladığını ifade eden Eğitim-Sen Eskişehir Şube Başkanı Faik Alkan, karara tepki gösterdi.

Eğitim 25.04.2021, 13:54 ABONE OL: google news
Eskişehir'den bakanlığın o kararına tepki: Öğretmenler sahipsiz değil

Alkan şöyle konuştu;

"Eskişehir'de dahil ülkemizde öğrencilerin bir çoğu uzaktan eğitime erişim sağlayamazken, Milli Eğitim Bakanlığı, 19 Nisan 2021 tarihli kararı ile öğrencilerin uzaktan veya yüz yüze eğitime katılmamaları durumunda öğretmenlerin ders ücretlerinin kesileceğini açıkladı. Bu kabul edilemez, öğretmenlerin emeğine büyük bir saldırıdır. 

Milli Eğitim Bakanlığı'nın çeşitli valiliklere gönderdiği  ek ders ücretinin ödenmemesine ilişkin yazıları görüş yazısıdır, bağlayıcı değildir. Bu yazıların aksi yönde birçok mahkeme kararı ve benzer bir durum için Danıştay kararı vardır. Eğitim yöneticilerine düşen görev hukuka aykırı görüş yazılarına göre değil hukukun gereğini uygulamaktır. Eğitim-Sen Eskişehir Şube olarak süreci yakından takip ediyoruz.

Çünkü, eğitim emekçileri olarak tüm risklere rağmen yüz yüze eğitimi sürdürmeye çalışıyoruz. 94 eğitim ve bilim emekçisi hayatını kaybetti. Uzaktan eğitimde tüm yoksulluk ve yoksunluğun içinde öğrencilerimize yararlı olmak için gösterdiğimiz tüm çabalarımıza rağmen; öğrencilerin yüz yüze veya uzaktan eğitime katılmamaları durumunda öğretmenlerin ders ücretlerinin kesileceğini açıklanıyor. Milli Eğitim Bakanlığı üzerine düşeni yaptı mı? İnternet, tablet, bilgisayar sağlandı mı? Öğrencilerin derslere katılmamasının suçlusu öğretmenlermiş gibi gösteriliyor.  Evlere kadar öğrencisi ile iletişime gecen öğretmenler daha ne yapsın? Bu süreçte tüm yükü çeken eğitim emekçileri adeta cezalandırılıyor. Maske dahi dağıtamayanlara son sözü eğitim emekçileri söyleyecektir" 

Yorumlar (0)
banner914
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 16 Mayıs 2021
İmsak 03:52
Güneş 05:36
Öğle 12:59
İkindi 16:53
Akşam 20:13
Yatsı 21:49

Gelişmelerden Haberdar Olun

@