alexa

banner912

banner766

ESTÜ'deki 'Profesyoneller Buluşması' Erol Tabanca ile başladı

Eskişehir Teknik Üniversitesi Öğrenci Dekanlığı tarafından düzenlenen ESTÜ 401 Profesyonel Hayata Geçiş Dersi kapsamında, Profesyoneller Buluşması’nın ilk konuğu Odunpazarı Modern Müze (OMM) kurucusu, Polimeks İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Erol Tabanca oldu.

Eğitim 12.02.2020, 20:03 14.02.2020, 15:48 ABONE OL: google news
ESTÜ'deki 'Profesyoneller Buluşması' Erol Tabanca ile başladı

Rektörlük Konferans Salonu’nda gerçekleşen etkinliğe Rektör Prof. Dr. Tuncay Döğeroğlu, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mustafa Şenyel, Prof. Dr. Gürsoy Arslan, Öğretim Elemanları’nın yanı sıra OMM ve Polimeks Yönetimi ekibi ile öğrenci ve çalışanlar katıldı. Açılış konuşmasını yapan Rektör Prof. Dr. Döğeroğlu, “Bugünkü toplantımızın onur konuğu, davetli konuşmacımız Sayın Erol Tabanca. Bu salonu bu kadar kalabalık görmek hepimizi mutlu etti. Çok değerli katılımcılar, sevgili hocalarımız, sevgili öğrencilerimiz bu toplantıya katılımınızdan dolayı her birinize teşekkür ediyor ve hoş geldiniz diyorum. 2019 yılının Eylül ayında Eskişehir’de açılan Odunpazarı Modern Müze’nin kurucusu, çağdaş ve modern sanatla, tasarımla, mimari ile iç içe olan, bu alanlara tutkusunu hepinizin bildiği, memleketini seven ve aydın bir iş insanı olarak tanıdığımız Polimeks Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Erol Tabanca’yı bugün üniversitemizde ağırlamaktan dolayı büyük bir memnuniyet duyduğumu ifade etmek isterim” dedi.

Erol Tabanca’nın bu yıl ilk kez açılan Profesyonel Hayata Geçiş dersinin ilk konuk konuşmacısı olarak Öğrenci Dekanlığı tarafından davet edildiğini de belirten Rektör Prof. Dr. Döğeroğlu, bu davetten duyduğu memnuniyeti dile getirerek konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Öyle görünüyor ki, bu gibi etkinlikler Eskişehir Teknik Üniversiteli gençler tarafından yoğun ilgiyle karşılanmaya devam edecek. Bu nedenle, Erol Tabanca ve onun gibi değerli düşüncelere sahip profesyonelleri burada tekrar ağırlamak istediğimizi belirtmek isterim. Kendisinin bizlerle paylaşacağı, rol model olabilecek bir hikâyesi olduğunu biliyorum. Bu hikâyeyi birebir kendisinden dinlemekten de çok büyük bir memnuniyet duyacağımızı belirtmek isterim. Özellikle Eskişehir için yaptıkları, bu kente kattığı değerler için hem şahsım, hem kurumum hem de kentimiz adına bir kez daha teşekkürlerimi iletiyorum”.

Erol Tabanca ise konuşmasında, “Bu, benim öğrencilerin karşısına ikinci kez çıkışım. Bundan bir ay önce İstanbul’da Young Guru Academy’de Türkiye’nin her tarafından gelen 3 bin genç arkadaşla sohbet ettim. Bu genç insanların gözündeki ışık, yapabilme arzusu, biz yaş almış insanlar için çok büyük umut kaynağı oluyor. Umarım bugün de bu toplantıdan çıktıktan sonra hem sizde hem bende aynı etkiyi bırakır.

21. Yüzyıl’da dünya çok başka bir yere gidiyor. Bilişim teknolojisi ve biyoteknoloji gibi bilinmezlerle dolu bir dünya var. Bu gerçekleri görerek dünyaya hazırlanmanız daha doğru. Önümüzde çok fazla bilinmez var. Bu bilinmezlerle mücadele etmek bizden çok sizin işiniz olacak. Gelecekte hangi iş alanlarının sizin ilgi alanınız olmalı ve nasıl performans göstermeniz gerektiği çok önemli. Burada hem bilişim teknolojisini hem de biyoteknolojiyi anlarsanız dünyadaki yerinizi doğru konumlandırmış olursunuz” dedi.

Erol Tabanca konuşmasına, hayatına dair fotoğraflar ile kariyerine, tecrübelerine yönelik paylaşımlarla devam etti.  Yoğun katılımla gerçekleşen etkinlik, soru-cevap ile devam etti. Etkinlik sonunda Rektör Prof. Dr. Döğeroğlu tarafından Erol Tabanca’ya teşekkür belgesi ve Porsuk Meslek Yüksekokulu Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ensar Taçyıldız tarafından tasarlanan seramik pano verildi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 30 Temmuz 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:09
İkindi 17:02
Akşam 20:21
Yatsı 21:56

Gelişmelerden Haberdar Olun

@