alexa

banner912

banner766

ESTÜ Rektörü Döğeroğlu: Hedeflerimiz büyük

Eskişehir Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tuncay Döğeroğlu, basınla bir araya geldi, soruları yanıtladı, önemli açıklamalarda bulundu. Döğeroğlu, “Araştırma üniversitesi olma hedefimiz var. Öğrenci sayımız artıyor. Üniversitemizin ilgi alanlarını biraz daha ileriye taşımayı hedefliyoruz. Araştırma projelerinin artmasını bekliyoruz. Araştırma yetkinliğimizi büyütmeyi hedefliyoruz” dedi.

Eğitim 20.09.2019, 14:11 22.09.2019, 13:12 ABONE OL: google news
ESTÜ Rektörü Döğeroğlu: Hedeflerimiz büyük

Döğeroğlu, üniversite olarak yaptıkları çalışmaları şu şekilde anlattı, “Öğrenci merkezli bir eğitim anlayışımız var, bu olmazsa olmazımız. Araştırma odaklı bir üniversite hedefimiz var. Performans vurgusunu, hesap verilebilirlik ve şeffaflılığı ön planda tutuyoruz. İç ve dış paydaşlarımızı kurumumuzun bir parçası olarak görmek istiyoruz. Uluslararası ilişkilerimizde de hedef odaklı hareket ediyoruz. Öğrenci dekanlığı yapısını oluşturduk burada, öğrenci dekanlığı bütün üniversitelerde olan bir yapı değil. Bu yapı tüm akademik birimlerimizle çalışmalarını sürdürüyor, direk rektörlüğümüze bağlı. 15 yıllık gelişim planımızı hazırladık. Üniversite olarak şanslıyız, çünkü bir kampüs alanımız var. Muazzam bir alt yapı ve donanımız var, o yüzden yeni değil yeniden yapılanan bir üniversiteyiz” diye konuştu.

"Hedefimiz, ‘araştırma üniversitesi’ olmak"

Döğeroğlu, araştırma üniversitesi olma hedeflerinin olduğunu belirterek, “Araştırma üniversitesi olma hedefimiz var. Üniversitemizin yetkinliklerini, ilgi alanlarını ileriye taşımayı hedefliyoruz. Öğrenci sayımız artıyor. Araştırma projelerinin artmasını bekliyoruz. Araştırma yetkinliğimizi büyütmeyi hedefliyoruz” dedi. 

"Tramvay gelirse ulaşım daha da rahatlayacak"

Üniversiteye ulaşım konusunda konuşan Döğeroğlu, “Kampüsün ilerisinde yerleşim alanları var. Şu anda on bin kişi bu kampüste hali hazırda yaşıyor, artış da bekliyoruz yüzde elli civarında. Şu anda ulaşım problemi var. Ulaşım problemini bir şekilde çözmeye gayret ediyoruz, çözüm için çalışmalar yapıyoruz. Tramvay buraya kadar gelirse hatta bisiklet yolu gibi alternatif çalışmalar olursa çok daha rahatlayacak ulaşım. Kreş, ilkokul, ortaokul projemiz var. Bunlar önemli ihtiyaçlar ve eğer bu yapılar da gelirse daha farklı bir çevresi olacak kampüsün. Toplu ulaşım kısa süre içerisinde olacak gibi gözükmüyor ancak olmasını ümit ediyoruz. Öğrencilerin hızlı erişim ve ulaşım maliyeti açısından bu çalışmalar önemli bir ayrıcalık olacak” 

Yorumlar (0)
banner914
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 08 Mayıs 2021
İmsak 04:04
Güneş 05:43
Öğle 12:59
İkindi 16:51
Akşam 20:06
Yatsı 21:38

Gelişmelerden Haberdar Olun

@