alexa

banner912

banner766

Faik Alkan: Covid tanısı konan öğrenci sayısı...

Eskişehir'de artışı sürdüren yeni tip koronavirüs salgını ile ilgili açıklamalarda bulunan Eğitim Sen Eskişehir Şube Başkanı, "Kentte kaç öğretmen ve öğrenciye Covid tanısı konuldu?" diye sordu. Alkan, "Çok düşük yüzdeye sahip olması gereken okul öncesi eğitim kurumlarında artış hızı Eskişehir açısından bizleri endişelendirmektedir" diyerek, tüm öğretmen ve öğrencilere yaygın test yapılması çağrısında bulundu.

Eğitim 06.11.2020, 13:57 07.11.2020, 17:07 ABONE OL: google news
Faik Alkan: Covid tanısı konan öğrenci sayısı...

Alkan açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

"Salgın yayılımı devam ediyor. Fiziksel hareketliliğin azaltılması, yeterli ve gerekli önlemlerin alınması, şeffaf bilginin paylaşılması zorunluluk!

Okullar tüm yaşam alanlarından izole kamusal alanlar mı?

Kaç eğitim kurumunda Covid-19 tanısı konulan eğitim emekçisi, öğrenci var?

Eskişehir'de Ekim ayında başlayan salgın yayılımının Kasım'ın ilk haftası itivatiyle takip etmek gercekten imkansız hale geldi.

İş yerleri gezileri kapsamında uğradığımız neredeyse her okulda veya üniversite biriminde Covid tanısı konan eğitim emekçisinin bilgisini alıyoruz. 5.  9.  ve 12.sınıfların seyreltilmiş olarak eğitime devam etmesinin ardından okullarda Covid tanısı konan öğrencilerde artış oranı çok yüksek düzeye ulaştı. Çok düşük yüzdeye sahip olması gereken okul öncesi eğitim kurumlarında artış hızı Eskişehir açısından bizleri endişelendirmektedir.

Üniversitelerde sosyal tesisler kapatılıyor.

Buradan tekrar sesleniyoruz; Eğitim ve bilim emekçilerine ve öğrencilere yaygın test yapılmalıdır"

Yorumlar (2)
Hülya Sarı 11 ay önce
Tüm okullarda vakalar var Milli Zafer İlkokunda 100 öğrencinin karantinada Olduğunu okul müdüresi velilere yaptığı konuşmada söyledi benim çocuğumda o okulda ve sonuçlarında pozitif öğrenci çıktı şuanda çocuğum karantinada. Meserret ilkokulu, Ticaret Borsası ilkokulu ve birçok okuldan da vaka ve karantina haberleri duyuyoruz. Okullar Online eğitime geçsin.
Naim 11 ay önce
Okulların açılması, koronayı arttırdı diyebiliriz. 1 koronalı sınıfta 20 kişi risk. 20 kişi eve gidiyor 4 kişilik bir aileyse 80 kişi risk, anne baba işe gidiyor, konu komşuya gidiyor, anne babasına gidiyor, markete gidiyor.... Yarım yamalak açılacağına kapatılsın okullar
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 17 Eylül 2021
İmsak 05:07
Güneş 06:32
Öğle 12:58
İkindi 16:29
Akşam 19:15
Yatsı 20:34

Gelişmelerden Haberdar Olun

@